Android akıllı telefonu izleme cihazı olarak kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonlarda GPS pek çok nedenden dolayı inanılmazdır. Telefonunuzu kaybettiğinizde ve çalındığında cihazınızı kurtarmak için belirgin kullanımlara sahipsiniz ve cihaz İnternet bağlantısı olmadığında GPS çalıştığı için, cihazının yerini tespit edebilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var ki, daha önceden haritaları indirmeniz gerekir.

Her ne kadar GPS İnternet bağlantısı gerektirmese de, daha öncesinde haritaları indirmek için gereklidir. Haritaları indirdikten sonra başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız.

GPS ile bir Android cihazı izleme için de kullanılabilir. En güvenilir yöntem olmayabilir ve önemli olmayan kısıtlamalarla birlikte gelir, ancak bir çok işinizi halledebilir. Bir kişinin veya nesnenin yerini tespit etmek için cihazınızı nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Dahili özelliklerle izleme

2014 veya sonrasında piyasaya çıkan çoğu Android cihazı, Android Cihaz Yöneticisi adı verilen yerleşik bir özelliğe sahiptir. Bu hizmet, Google’ın cihazınızın nerede olduğunu bildiği için cihazınızın konumunu sürekli olarak Google sunucularına ping atar. Ardından, cihazınızın belirli bir saatte nerede olduğunu görmek için Google’ın web arayüzünü kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacak.

Android Cihaz Yöneticisi nasıl etkinleştirilir?

  1. Android telefonunuzun Ayarlar‘ına gidin. Gelişmiş ayarlar kısmından Güvenlik‘e dokunun.
  2. Cihaz yönetimi altında Cihaz yöneticileri seçeneğine dokunun.
  3. Cihazımı Bul seçeneğine ve arından Etkinleştir butonuna dokunun.

Bu hizmeti etkinleştirmek için üç izin vermeniz gerekir: Tüm verileri silme, ekran kilidini açma şifresini değiştirme ve ekranı kilitleme özelliği. Android Cihaz Yöneticisi’ndeki en iyi şey, yalnızca bir izleyici değil, cihazı uzaktan kontrol etmenizi de sağlar.

Android Cihaz Yöneticisi nasıl kullanılır?

Etkinleştirildiğinde tek yapmanız gereken bir web tarayıcısı başlatıp Android Cihaz Yöneticisi kontrol paneline gitmek ve hesabınızda oturum açmak (aynı olanı cihazınızla ilişkilendirin). Söz konusu cihaz için Cihazımı Bul düğmesini tıklayın ve bilinen en son konumu gösterecektir. Deneyimime göre oldukça doğru, ancak kötü GPS görülebilir bölgelerde 20 metreye kadar kapalı olabilir.

Android uygulamaları ile izleyebilirsiniz

Her ne sebeple Android Cihaz Yöneticisi’nden hoşlanmıyorsanız, Play Store’da bulunan birçok uygulamayı kullanabilirsiniz Neyse ki bu uygulamaların yüklenmesi kolaydır ve bunları kullanmak için bir hesap oluşturmanın ötesinde bir şey yapmak zorunda kalmazsınız.

Lookout: Antivirüs ve mobil güvenlik uygulaması, bir çok özelliği içinde barındırmaktadır. Cihaz izleme de bunlardan biridir. Sadece cihaz izlemek için bir uygulama arıyorsanız, bu sizin için biraz kalabalık gelebilir. Ancak cihazınızın şu anda iyi bir antivirüs uygulaması yoksa, bunu da kullanabilirsiniz.

Prey Anti Theft: Pratik kullanımda, Prey uygulaması Android Cihaz Yöneticisi’ne çok benzemektedir. Büyük bir avantaj, Windows, Mac, Linux ve iOS da dahil olmak üzere birden fazla diğer platformda bulunması ve böylece cihazınızı istediğiniz yerden izleyebilmenizdir.

Familonet: Aile üyelerini takip etmek için bazen de arkadaşlarınızı izlemek için kullanılan Familonet Aile Konumu & Mesajlaşma uygulaması, ana cihazınızı izleyici olarak kullanmak istemediğiniz zamanlarda faydalıdır. Ana cihazınızı kullanarak ikincil cihazı izleyebilmeniz için ikincil bir cihazı, tercihen ucuz bir cihazı tutun ve Familonet’i kurun.

Bu uygulamaların çoğu anti-hırsızlık ve kayıplı güvenlik uygulamaları olarak pazarlanmaktadır ve kesinlikle bu amaçlar için kullanışlıdır, ancak isterseniz bunları düz takip için kullanabilirsiniz.

GPS takip cihazları kullanın

Yukarıda bahsettiklerimiz, Android cihazınızı ciddi bir izleme cihazına dönüştüreceğini beklememenizi tavsiye ederiz. Dikkat çekmeniz gereken üç ana dezavantaj vardır ve eğer bu dezavantajlardan herhangi biri sizin için sorunsa, o zaman bunun yerine özel bir izleyici kullanmayı düşünmelisiniz.

Pil Ömrü – Akıllı telefonlar karmaşıktır. Sistem düzeyindeki hizmetler ve üçüncü parti uygulamalar da dahil olmak üzere arka planda her zaman çalışan bir sürü yazılım var ve bu işlem pil üzerinde bir yüktür. Bu nedenle, özel bir GPS izleyici çok daha küçük bir pille bile bir akıllı telefondan daha uzun süre kullanılabilir.

Sinyal Kalitesi – GPS takip cihazları herhangi bir yere kadar mükemmel değildir, ancak sinyalleri akıllı telefon sinyallerinden çok daha üstündür. Akıllı telefonların normal olarak kesileceği alanlarda bile izleme yapmaya devam edebilirler.

Etiketler:

,

Android

24 Ekim 2017 at 20:30

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*