Android akıllı telefonunuzun klavyesi nasıl değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefonlar, tuş takımlı özellikli telefonlardan, ekran klavyeli dokunmatik ekran amiral gemilerine dönüşmüştür. Android klavyeleri bugünkü kadar verimli değildi. İşletmecinin her yeni güncellemesi ile, geliştiricilere Android’deki tüm işlevlerden yararlanmak için erişim sağlandı.

Pek çok kullanıcı, benim gibi üçüncü parti klavyeleri kullanmaktan hoşlanıyor. En sevilen klavyelerin başında SwiftKey ve Google’ın Gboard’udur. Uygulama, mesajların hızlı bir şekilde gönderilmesini isteyen herkes için varsayılan Android klavyesinin önemli bir yerini alıyor ve aynı zamanda kişilerin veya yerlerin adlarını (mesajın bağlamına bağlı olarak) öneriyor.

Android telefon klavyesini değiştirme

Dolayısıyla, Android akıllı telefonunuzun klavyesini yalnızca birkaç kolay adımda nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

1.Adım:

Çoğu yeni Android telefonun Gboard‘ı yüklemesi veya güncellemesi gerekecek. Bu nedenle, Google Play Store‘a gidin ve uygulamanın zaten yüklü olup olmadığını veya güncellemeniz gerektiğini görün.

2.Adım:

Kurulum veya güncelleme tamamlandıktan sonra, mesaj yazmak istediğiniz uygulamayı açın. Bu WhatsApp, Gmail veya hatta Facebook olabilir. Klavye açıldıktan sonra, klavyeniz için ayarlar açılır penceresini bulacağınız bildirim merkezini aşağıya doğru kaydırmanız gerekir.

3.Adım:

Açılır pencereyi tıkladığınızda, ‘Dil ve giriş’ ayarlar sayfasına yönlendirilirsiniz. Yada Android telefonun direkt ayarlar kısmından gidebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Gelişmiş ayarlar > Dil ve giriş). Burası sistem ve klavye dillerini de yönetebileceğiniz yerdir. Klavyenizi değiştirmeden de başka diller ekleyebilirsiniz.

4.Adım:

Klavye ve giriş yöntemleri‘ bölümünden, ‘Varsayılan klavye‘ seçeneğine dokunarak, telefonunuzdaki mevcut klavyeler arasından seçim yapabilirsiniz. Yada, mevcut klavyeler arasından Gboard‘ı seçebilirsiniz. Gboard’ın avantajı, arkadaşlarınız ve ailenize mesaj yazarken klavyenizi mini bir Google arama çubuğu haline getirmesidir. Görüşmelerinizi daha eğlenceli hale getirmek için, GIF dosyalarını ve resimlerini doğrudan klavyeden arayabilir ve gönderebilirsiniz.

Benzer şekilde SwiftKey‘i kurabilirsiniz, ancak yükleme işlemi daha kolaydır. Uygulama, klavyeyi etkinleştirmek, temalar eklemek ve posta veya sosyal medya hesaplarınızdan kişilerin adlarını almak için size adım adım bir süreçte yol gösterir.

Android Ne & Nasıl

22 Ekim 2017 at 12:33

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*