Android’de Google arama geçmişi nasıl silinir?

Sponsorlu Bağlantılar

Arama devi Google, kullanıcı deneyimini geliştirmek için Google arama uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Ardından Google, arama uygulamasını güncelledi ve güncelleme sonrasında arama geçmişi ekran görüntülerini saklamaya başladı. Uygulamayı açtığınızda sağ alt köşede yer alan simge gibi bir saat görebilirsiniz. Üzerine tıkladığınızda, aradığınız her şeyin ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Uygulama, günlere göre aradığınız her şeyi kaydeder ve istediğiniz herhangi bir günü görmek için sağa hızlıca sallayabilirsiniz. Bir çok kullanıcı bu özelliği kullanışlı bulabilir ancak bazıları da gizliliği ihlal ettiğini düşünebilir.

Böylece, ekran görüntülerini kaydetmek isteyen herkes bunu izleyebilir, bu özelliği devre dışı bırakabilir ve ayrıca depolanan ekran görüntülerini de silebilir.

Android’de Google arama geçmişini silme

Ekran görüntülerini silmek için Google uygulamasını açın ve ana ekranda bulunan geçmiş simgesine (saat) dokunun. Ardından, son yedi gün içinde yapılan aramaların listesi ekranda görünecektir. Kullanıcılar her aramayı basitçe hızlıca kaydırabilir ve ekran görüntülerinden kurtulabilir.

Ekran görüntülerinin silinmesinin yanı sıra bu özelliği de devre dışı bırakabilirsiniz.

Ana ekrana gidin ve sol köşenin üst kısmına yerleştirilen üç yatay çizgiye dokunun. Orada ana menüyü göreceksiniz. Bundan sonra Ayarlar‘a gidip Hesaplar ve gizlilik‘e dokunun. Bundan sonra başka bir ekran görüntülenecek ve bunun üzerine sadece son seçeneği etkinleştireceksiniz. Tamamlandıktan sonra uygulama artık aramanızın ekran görüntülerini saklamayacak.

Android Ne & Nasıl PCsen

19 Ekim 2017 at 17:08

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*