Android’den iOS’a rehberdeki kişileri aktarma yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Android telefondan iPhone telefona rehberdeki kişileri aktarmak için yardımcı olacak kılavuz. Telefonları değiştirmek gerçekten çok zor değildir. Sadece SIM kartınızı bir cihazdan çıkarıp diğerine takın. Ancak bir telefondan diğerine verileri aktarmak biraz uğraştırıcı olabilir. Bunun da aslında basit yolları vardır.

iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırmanın 4 yolunu göstermiştik. Ancak şimdi Android’den iOS’a geçiş yapmak istiyoruz ve rehberdeki kişileri aktarmak istiyoruz.

Bir Android akıllı telefondan bir iPhone’a geçmeyi planlıyorsanız, bu yazımızda tüm kişilerinizi yeni telefonunuza taşıyabileceğiniz bazı kolay yolları göstermeye çalıştık.

1. Gmail kullanarak rehberdeki kişileri aktarma

Android kullanıyorsanız, Gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Çünkü Google Play Store üzerinden uygulama indirmeniz için bu gereklidir. Ve Gmail, tüm kişilerinizi senkronize etmeyi kolaylaştıran en basit yollardan biridir. Ayarlar > Hesaplar > Google > Senkronize et: Kişiler seçeneğine gitmeniz yeterlidir. Bu, tüm kişileri Gmail adres defteri hesabınıza eşitleyecektir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra, iPhone’da Ayarlar > E-posta, Kişiler ve Takvimler > Hesap Ekle’ye gidin. Son olarak, Google’ı seçin ve kişilerinizi senkronize ettiğiniz Google hesabını kullanarak oturum açın. Bununla birlikte, senkronizasyon öncesi ayarlarda ‘Kişiler’ özelliğinin etkinleştirildiğinden emin olun.

2. Kişiler uygulaması aracılığıyla aktarma

Android akıllı telefonunuzdaki yerel Kişiler (yani Rehber) uygulamasını açın ve daha fazla seçenekten İçe/Dışa Aktar’ı seçin. Burada, kişilerin bir kısmını / tamamını VCF dosyasına aktarabilirsiniz; bu da kişileri iPhone’a aktarmak için kullanılabilir. Buradan bir çok aktarma seçeneği de yer almaktadır. Size uygun olan seçeneği seçerek kolayca kişileri aktarabilirsiniz.

3. Move to iOS uygulamasını kullanarak aktarma

Apple’ın kendi Move to iOS uygulaması ile, Android telefondan iPhone’a kişi aktarımı yapılmasını kolaylaştırır. Uygulama, Google Play Store’dan indirilebilir ve yalnızca sıfırdan kurulmuş iPhone’larla çalışır. Yani, zaten iPhone kullanıyorsanız, iOS uygulamasına taşı seçeneğini kullanmadan önce cihazı sıfırlamanız gerekebilir.

iPhone’u kurarken, bir ‘Uygulamalar ve Veri’ penceresi görüntülenir. Burada, ‘Verileri Android’den Taşı’yı seçin. Şartlar ve koşullar kabul edildikten sonra uygulama, eski Android cihazında kişileri taşımak istediğiniz 10 basamaklı bir kodu gösterir. Her iki telefon da senkronize edildiğinde, aktarmak istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

4. Üçüncü taraf uygulamalar kullanarak aktarma

Rehberdeki kişileri Android’den iOS’a taşımak için kullanılabilecek birçok üçüncü taraf uygulaması var. Bununla birlikte, hem iOS hem de Android’de kullanılabilen bir uygulama seçtiğinizden emin olun.

Hemen hemen tüm uygulamalar, kayıtları yedekleme (VCF dosyası gibi) ve bunları seçtiğiniz bir e-posta adresine gönderme yeteneğine sahiptir. Bundan sonra, tek ihtiyacınız olan şey, iPhone’daki e-postayı açıp ekteki VCF dosyasını indirmektir. Bu, tüm kişileri doğrudan iPhone’da içe aktaracaktır.

Etiketler:

, , ,

Android iOS

29 Ekim 2017 at 11:58

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*