Android DiskDigger Kullanımı, Kurtarılan Dosyaları Farklı Şekilde Kaydetme

Sponsorlu Bağlantılar

DiskDigger silinen dosyaları kurtarmak için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir dosya kurtarma programıdır. Android mobil cihazlarda da artık bu programı kullanabilirsiniz. Android DiskDigger kullanımı ile ilgili bu yazımı hazırladım. Umarım yardımcı olacaktır.

DiskDigger kullanımını, normal bilgisayar üzerinde kullanıyor gibi kullanamazsınız. DiskDigger kullanımına geçmeden önce önemli bir not düşmek istedim.

Önemli not: Kurtarmak istediğiniz dosyaları farklı bir bölüm üzerine kaydedebilirsiniz. Yalnızca yerel dosya kaydetme yöntemini kullanmamanızı tavsiye ederim. SD kart üzerine sürekli dosyaları kaydettiğiniz zaman risk oluşturabilirsiniz. Bu nedenle farklı yöntemler kullanmaya özen gösterin.

Android DiskDigger Kullanımı

Android için DiskDigger kullanımı çok basittir. Uygulamayı başlattıktan sonra, DiskDigger tüm sistem cihazları (hafıza kartı dahil) tarar ve kaybolan dosyaları görüntüler. Hafıza kartı “/mnt/sdcard” veya benzer bir şey olarak görünmelidir.

Bir hafıza kartı olmadan Android cihaz kullanıyorsanız, muhtemelen genellikle “/data” olarak görünür iç belleği taramak isteyecektir.

Android DiskDigger kullanimi

Program başladığında, bir istek penceresi görebilirsiniz; DiskDigger erişim vermek için “Allow – İzin ver” tuşuna basın.

Listede herhangi bir cihaz göremiyorsanız, “Refresh list – Listeyi yenile” düğmesine basarak tekrar deneyin. Hala herhangi bir cihaz göremiyorsanız, size izin verdiğinizden emin olun.

Eğer hala listede görünmüyorsa el ile de cihaz adını yazabilirsiniz.

Taranacak cihazı seçtikten sonra, devam etmek için “Scan device – Cihazı tara” düğmesine basın. Daha sonra tarama ilerleme çubuğu gösteren bir pencere göreceksiniz, hem de şimdiye kadar tespit edilmiş kurtarılabilir dosyaları göreceksiniz:

Android DiskDigger kullanimi 1

Sağda dosyanın bir önizlemesini gösterecektir, kurtarılabilir dosyalardan herhangi birine tıklayabilirsiniz:

Android DiskDigger kullanimi 2

Dosyaları filtreleme

“Filter-Filtre” düğmesine basarak dosya boyutu ve dosya türüne göre geri geri getirebileceğiniz dosyaları filtreleyebilirsiniz. Eğer gösterilen dosyaların üzerinde minimum boyutu empoze etmek istiyorsanız, “Minimum file size-Minimum dosya boyutu” yanındaki onay kutusunu basın ve dosya boyutunu en aza indirin. Varsayılan olarak, en az 100000 bayt boyutu hafıza kartı (tarayıcı önbelleği, diğer uygulamalar, vb bitmap) üzerinde olabilir diğer birçok (non-fotoğraf) görüntüleri filtrelemek için, etkindir.

Benzer şekilde, gizlemek veya geri getirmek istediğiniz dosyaların listesini göstermek üzere her dosya türü (JPG, PNG, vb) yanındaki onay kutusunu seçebilirsiniz.

Android DiskDigger kullanimi 3

Android DiskDigger Kullanımı: Dosyaları kaydetme

DiskDigger size geri kazanılabilir dosyaları kaydetmek için üç farklı yol sağlar:  E-posta, FTP yükleme ve yerel olarak kaydetme.

Bir veya daha fazla dosya kurtarmak için, kurtarmak istediğiniz dosyaların yanındaki onay işaretini tıklayın ve sağ alt köşesindeki düğmelerden birine basın.

İsteğe bağlı olarak, sol üst köşesinde en üst onay kutusu “select all-tümünü seç” seçerek, tüm dosyaları kurtarabilirsiniz.

Android DiskDigger kullanimi 4

E-posta ile kaydetme

E-posta” düğmesi e-posta adresine doğrudan bir veya daha fazla kurtarılabilir dosyaları göndermenizi sağlar. DiskDigger otomatik olarak cihaz üzerinde varsayılan E-posta uygulaması başlatıt ve kurtarılan dosyaları içeren bir ek ile boş bir e-posta oluşturur. Eki kurtarma için seçilen tüm dosyaları içeren tek bir Zip dosyası (DiskDiggerFound.zip) oluşturur.

Android DiskDigger kullanimi 5

Eğer ek işleme için kullanılacak uygulama seçmek için Cihazınız bir komut istemi gösterebilir. Eğer cihazınızda yüklü gibi Dropbox gibi bir hizmet varsa, ayrıca Dropbox için ek eklemek için bir seçenek görebilirsiniz. Dosyayı e-posta veya yüklemek için doğru uygulamayı seçtiğinizden emin olun.

FTP ile dosyaları yüklemek

FTP upload-FTP yükleme” düğmesi bir FTP sunucusuna kurtarılabilir dosyaları yüklemenize olanak tanır. Bunu yapmak için, erişim ve sunucuya yüklemek için doğru kimlik bilgileri ile, çevrimiçi bir FTP sunucusuna erişim olması gerekir.”FTP yükleme” butonuna tıkladıktan sonra, DiskDigger sunucuya oturum açmak için FTP sunucusunun ana bilgisayar adını ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz için bir iletişim kutusu görüntüler:

Android DiskDigger kullanimi 6

Ayrıca dosyaları yüklenecek sunucuda isteğe bağlı alt dizin girebilirsiniz.

Yükleme işlemini başlatmak için “OK-Tamam” düğmesine tıklayın.

Yerel olarak kaydetme

Son olarak, “Save local-Yerel kaydet” düğmesine yerel aygıt (aynı cihazın dahili bellek veya SD kart için) geri kazanılabilir dosyaları kaydetmek için seçenek sunar.

“Save local” düğmesine bastıktan sonra dosya (lar) kaydedilir dizini seçmeniz istenir. Cihazınızdaki hafıza kartı bulunduğu yere varsayılan olarak (en sık olarak “mnt/sdcard“) dizine kaydedilir. Dosya (lar) da bulunduğu sektör sayısına göre adlandırılır.

Android DiskDigger kullanimi 7

Android Ne & Nasıl PCsen Özel Ücretsiz

17 Ekim 2013 at 18:04

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*