Android Full HD ekran videosu kaydetme nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Android telefon ekranını kaydetme nasıl yapılır konusunda yardımcı olacağız. Bazen, ekrandaki bir şeyi arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz veya işinize yarayacak bir bilginin ekran kaydını yapma gereksinimi duyarsınız. Ya da, Android akıllı telefonlarda bir konuda birine yardım etmeniz gerekebilir.

Arkadaşınızın veya ailenizden birinin akıllı telefonundaki sorunu çözmek kolay olabilir. Ancak uzaktaysanız nasıl yaparsınız? Nasıl yapılması gerektiği ile ilgili sorun giderme prosedürünü akıllı telefonunuza adım adım kaydederek ve bunları bir video olarak göndermek iyi olmaz mıydı?  Hatta bunun yapılabilirliğini mi düşünüyorsunuz? Bu konuda merak ettiklerinizi gidermek ve Android telefon ekran kaydetme ile ilgili yardımcı olacak bu yazımızı hazırladık.

Android telefon ekranındaki görüntüleri kaydetmenin yanı sıra, yapılacak tüm işlemleri doğrudan bir video kaydı yapabilirsiniz. Elbette bu özellik bir çok telefonda mevcut değildir. Bunun için ekstra bir uygulama yüklemek gerekecektir. Bu konuda DU Recorder adlı ücretsiz bir uygulama yardımcı olacaktır. İşte bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Neden DU Recorder kullanmalıyım?

Google Play Store’da pek çok ekran kayıt uygulaması bulunmaktadır. Fakat biz bu konuda DU Recorder uygulamasını seçtik. Bunun nedeni, ücretsiz, hafif ve herhangi bir kayıt süresi sınırlaması veya başka tür kısıtlamalarla birlikte gelmemesidir. Dahası, DU Recorder uygulaması herhangi bir reklam içermez ve Full HD video kaydı yapmayı destekliyor.

DU Recorder kullanarak Android ekran videosu kaydetme?

1. Adım: Google Play Store’a gidin, DU Recorder uygulamasını yükleyin. Uygulamanın Türkçe olduğunu da ayrıca belirtmek isterim.

2. Adım: Uygulamayı başlattığınızda Kaydet, Videolar ve Ayarlar, Kamera ve Ekran Görüntüsü gibi farklı seçenekler sunulacaktır. Çıktı video çözünürlüğü, kalite ve çerçeve hızı gibi seçeneklerini ayarlamak için Videolar ve Ayarlar’a hafifçe dokunabilirsiniz.

3. Adım: İşlem bittikten sonra Kaydet düğmesine dokunun ve DU Recorder kayıt işlemini başlatacaktır. Artık ne isterseniz akıllı telefonun ekranında yapabilirsiniz ve uygulama (aktif olarak arka planda çalışan) tüm adımları kaydeder. Herhangi bir zamanda, bildirim gölgesindeki uygulamanın widget’ını kullanarak kayıt seçeneklerini kontrol edebilirsiniz.

4. Adım: Video kaydedildikten sonra, DU Recorder istediğiniz gibi ayarlamak için gelişmiş seçeneklerini kullanabilirsiniz. Videoyu kırpabilir, arka plan müziği ve görüntüler ekleyebilir, birden fazla videoyu birleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

5. Adım: Android akıllı telefonunuzun ekranının bir ekran görüntüsü oluşturduğunuza göre, bunu doğrudan Facebook veya Twitter üzerinden arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşabilirsiniz.

DU Recorder’ı sadece bir ekran kaydedici uygulaması olarak düşünmeyin. Ekran kaydetmenin yanı sıra, video düzenleme, video birleştirme, videodan GIF’e dönüştürme, resim düzenleme ve resim birleştirme gibi faydalı araçlar da içermektedir. GIF kaydedici araçtan tutunda, canlı yayın oluşturma aracına kadar pek çok özelliği bulabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz ve reklam içermemesi de ayrı bir güzellik. Gerçekten çok başarılı bir uygulama.

Android Ne & Nasıl PCsen

24 Ekim 2017 at 10:50

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*