Android Gmail Spam, Çöp Klasördeki Mesajları Tamamen Silme

Sponsorlu Bağlantılar

Resmi Gmail mobil uygulaması hem Android ve iOS kullanıcıları tarafından kabul edilmiştir. Ancak, uygulamanın Android sürümü iOS ile karşılaştırıldığında, hayal kırıklığı yaratan bir yönü, Çöp Kutusu klasörünü boşaltmak için bir seçenek olmamasıydı ama artık mevcuttur.

Çeşitli Gmail postaları sildiğinizde, geçici olarak Spam – Çöp klasörü altında saklanır, ne yazık ki uygulamanın kendi içinde bu tür kalıcı postaları silmek için bir seçenek bulunmamaktaydı.

Spam ve Çöp kutusu mesajları kalıcı olarak silmek için artık herhangi bir yardımcı uygulamaya gerek yoktur. Gmail uygulamasının ilk versiyonlarında silmek için herhangi bir seçenek yoktu.

Gmail otomatik olarak 30 günden itibaren eski e-postaları silmektedir. Ama bunun için 30 gün beklemeye gerek yoktur.

Gmail uygulamasında Spam ve Çöp Kutusundaki mesajları kalıcı silme

Gmail mesajları kalıcı olarak silmek artık çok kolaydır. Eğer Gmail uygulamasının eski sürümünü kullanıyorsanız ya güncelleyin ya da güncel sürümünü yükleyin.

Daha sonra şunu hatırlatalım; Spam klasöründe yer alan dosyalar kalıcı olarak silinmiyor. Ama meraklanmayın!

Spam klasöründe yer alan tüm mesajları silin. Silinen mesajlar çöp kutusunda toplanmaktadır. Çöp kutusunda mesajları tek tek seçmek yerine Çöp Kutusunu Şimdi Boşalt seçeneğine dokunun. Mesajlarınızın kalıcı olarak silineceği ile ilgili iletişim kutusunu göreceksiniz. Sil seçeneğine dokunarak Çöp Kutusundaki tüm mesajları kalıcı olarak silin.

Çöp kutusu boşaltılsın mı? iletişim penceresini göremiyorum diyorsanız. Gmail uygulaması menü seçeneğine ve ardından Ayarlar kısmına gidin. Mesajların silinmeden önce onay alması ile ilgili seçeneği aktif hale getirerek mesajları silmeden önce uyarı mesajı alabilirsiniz.

android-gmail-spam-cop-klasordeki-tum-mesajlari-silme

Gmail uygulamasının eski sürümlerinde kalıcı silmek bir yana silme seçeneği yoktu. Şimdi ekstra bir uygulama kullanmadan basit bir şekilde Gmail mesajları kalıcı olarak silebilirsiniz. Evet yapacaklarınız bu kadar.

Android Ne & Nasıl PCsen

10 Ocak 2013 at 16:07

2 Yorum

  1. tek bulabildiğim çözümü önermişssiniz ama bu uygulama yok görünmüyor.
    başka öneriniz var mı ac?

    • Eğer gmail çöp kutusunu kalici olarak silmek istiyorsanız cop kutusuna tiklayin çikan maillerin hepsini tek tek tiklayin sağ üstteki secenege yine tiklayin kimlik avi diye bir yer var evet diyin Mailler silinecek sonra ayni sağ üst köşeye tekrar tiklayin kalici olarak sil seçeneği var cop kutusunu kalici siliyor ..kolay gelsin..

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*