Android Google Haritalar’da birden fazla hedef nasıl eklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Android Google Haritalar’da yol tarifi için birden fazla hedef ve varış noktası ekleme ile ilgili bazı ipuçları vermek istiyoruz. Android akıllı telefon veya tabletlerde Google Haritalar, tek bir kaynak ile hedef arasında yol tarifi sağlar. Google Haritalar uygulaması, farklı varış noktalarına seyahat etmek isteyenler için gezinme sağlayacak donanıma sahip değildir. Yakın zamanda, böyle bir özelliğin geleceğine dair herhangi bir kıpırdama da yok.

İstanbul’dan, Eskişehir-Amasya-Trabzon-Artvin üzerinden Iğdır’a gitmek istiyorsanız, birden fazla varış noktası seçmeniz gerekir. Ancak, Android telefon üzerinde Haritalar uygulamasında sadece tek bir hedef belirleyip, yol tarifi alabilirsiniz. Farklı varış noktaları belirleyerek, onlar üzerinden size yol tarifi sağlamasını istemez misiniz? Bence çok güzel olurdu.

Google Haritalar, masaüstünde birden fazla hedefi destekler. Farklı kaynakların raporlarına göre, kullanıcılar Google’ın yardımı olmaksızın Android akıllı telefonlarında da aynı avantajdan yararlanabilirler.

Buda şunu gösterebilir ki Google, Android için Haritalar’da çok sayıda hedef için navigasyon desteğini yakında ekleyebilir. O zamana kadar, ne yapmak gerekir? Aşağıdakileri uygulayın:

Android için Google Haritalar’da birden fazla hedef ekleme

1. Adım:

Masaüstünde, yani web tarayıcınızda Google Haritaları (Google Maps) açın ve birden fazla hedef için arama yapın. Bunu yapmak için, Yol Tarifi düğmesine tıklayın.

2. Adım:

İlk olarak başlangıç konumunu belirtmeniz gerekir. Direkt Konumunuz seçeneğini seçerek veya kendiniz yazarak, başlangıç noktanızı belirleyin. Daha sonra gideceğiniz hedef konumu seçin. Bunu seçtikten sonra, hemen altında + Hedef ekle seçeneğini göreceksiniz. Buna tıklayarak ara hedefler eklemeye başlayabilirsiniz. Birden fazla hedef ekleme imkanı sağlar.

3. Adım:

Hedefleri ekleyip, en son hedefi de girdikten sonra alt kısımda Telefonunuza yol tarifi gönderin seçeneğine tıklayın.

 

4. Adım:

Ardından, Telefonunuza gönderin penceresinde Android telefona, Gmail adresine e-posta gönderme ve telefona kısa mesaj gönderme seçeneklerini göreceksiniz. Android telefonunuzu seçerek, yol tarifini Android telefona gönderin.

5. Adım:

Hazırladığımız yol tarifini Android telefona gönderdikten sonra bir bildirim geldi. Google Haritalar’da açtığımız zaman, web tarayıcı üzerindeki gibi birden fazla hedefleri gördük. Tabi, bu konuyu hazırlamanın heyecanı ile yaya olarak yol tarifi aldığım için 16 günlük bir yolum varmış.

Sizde aynı şekilde, web tarayıcıda Google Haritalar’dan birden fazla hedef ve varış noktası seçip yol tarifi alarak, Android telefona gönderebilirsiniz.

Android Ne & Nasıl PCsen PCsen Özel

31 Ekim 2017 at 12:03

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*