Android için En İyi 10 Simülasyon Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

Android telefon veya tablette oyun oynamak çok keyiflidir. Her ne kadar PC’de oynama keyfini tam olarak vermese de, her an elimizin altında olduğunda oyunlara her an ulaştığımız için cazip gelmektedir. Google Play Store üzerinde, kategorilere ayrılmış milyonlarca oyun vardır. Bir çok oyun reklam amaçlı paylaşılmaktadır ve aranılan içerikleri bulmak pek mümkün olmuyor.

Android cihazınızda simülasyon oyunlarını seviyorsanız ve hangi oyun daha iyi diye merak ediyorsanız bu yazımız yardımcı olacaktır. Play Store üzerinde simülasyon oyunları aramak isteseniz, kaliteli olanı bulmanız pek mümkün değildir. Kullanıcı yorumlarına bakarak da uygulama indirmek artık sağlıklı değil. Çünkü, yorum yazanların bir çoğu yalan yanlış bilgiler aktarmaktadır.

Android için en iyi simülasyon oyunlarını bulmak için doğru yerdesiniz. Sizin için hazırlanan en iyi 10 simülasyon oyununu paylaşıyoruz. Hem ücretli hem de ücretsiz oyunlar mevcuttur. Ücretsiz oyunları oynamanın ne kadar sinir bozucu olduğu malumdur. Reklamlardan oyun oynamaya fırsat bulsanız iyi. Artık lafı fazla uzatmadan hemen en iyi simülasyon oyunları görelim. Sıralama rastgele yapılmıştır.


1. Air Navy Fighters

Air Navy fighters, Google Play’deki en net simülasyon oyunlarından biridir. Bir dizi savaş ve kurtarma misyonunda F18 Hornet’i uçuracaksınız. Kontroller sezgisel ve aerodinamik olmasına rağmen, oyunun fizik, kumandaları, silah çeşitleri ve en önemlisi havalanarak inişinizi öğrenmek için birkaç eğitim kursu almanız gerekecek. Kısa bir gözden geçirme ve dolaşmanıza yardımcı olabilecek bazı temel yönergeler var. Ayrıca gelişmiş hava durumu jeneratörünüz var, bu nedenle zorlu hava şartlarında ve geceleri uçabilirsiniz. Üstelik YouTube üzerinde, farklı görevleri nasıl gerçekleştirmeniz gerektiği konusunda size adım adım gösteren video eğiticiler bulunur.

Kendi misyonlarınızı oluşturabilir ve onları çevrimiçi toplulukla paylaşabilirsiniz. Ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan özel senaryoları indirebileceksiniz, bu nedenle misyonların sayısı neredeyse sınırsızdır. Oyun, gerçekçi görseller, atmosferik ses efektleri ve daha fazlasını almak için geri gelmenizi sağlayacak çeşitli zorluklar sunar. Şimdiye kadar, bu Google Play’deki en iyi ücretsiz oyunlardan biridir, ancak daha fazla uçak istiyorsanız Pro sürümüne geçmeyi düşünebilirsiniz.

Air Navy Fighters Lite (Play Store) – Air Navy Fighters Pro (Play Store)


2. X-Plane 10 Flight Simulator

Bu uçuş ve muharebe simülatörü, Google Play pazarının en iyi ve en gerçekçi oyunlardan biridir. Oyun PC’ler için de mevcuttur. Mobil sürüm, 6 farklı lokasyona ve 10 uçağa erişmenizi sağlar, ancak daha fazlasını istiyorsanız, uygulama içi satın alımlar yoluyla, 15 uçak ve 43 yer satın alabilirsiniz.

X-Plane 10 aynı zamanda hava durumu jeneratörü ile de etkileşime girer, bu yüzden gece veya gündüzün batışında ve şafak vakti sevmenin yanı sıra kötü hava koşulları, sistem arızaları ve kuş grevleri ile mücadele edebileceksiniz. Bu oyunun bir diğer avantajı, Wi-Fi üzerinden çok oyunculu modu desteklemesi ve oldukça esnek ve gerçekçi olmasıdır. Oyun sürekli güncellenmektedir. Bundan önceki X-Plane 9 versiyonunun yerine X-Plane 10 geldi.

X-Plane 10 Flight Simulator (Play Store)


3. The Little Crane That Could

Ağır makine hayranları için oyun stüdyosu Abraham Stolk, vinç kullanmanız için gerçekten eğlenceli bir mobil oyun sunuyor. Oyun, 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Bu inanılmaz derecede gerçekçi oyun sizi kargo trenlerine yüklemek, köprüleri ve antik tapınakları yeniden inşa etmek ve hatta evleri taşımak için inşa alanına götürür. Fakat daha ilginç olan şey, gökyüzü vincini bir noktada uçurabilmenizdir. Oyun ücretsiz ilk seviye sunuyor ve bir defalık uygulama içi satın alma, kalan 24 seviyenin kilidini açıyor.

Air Navy Fighters gibi, The Little Crane, kendi seviyenizi tasarlamak için araçlar sağlayan bir dünya editörüne sahip olabilir, ancak uygulama içi satın alma yoluyla kullanılabilir. Oldukça gerçekçilikte olan fizik ve vinçler, mini yükleyiciler, damperli kamyonlar, forkliftler ve gökyüzü vinçleri gibi etkileyici makinelerle birlikte kullanılan müthiş yüksek çözünürlüklü görseller, denemek isteyeceğiniz çok çekici ve bağımlılık yaratan bir oyun haline getiriyor.

The Little Crane That Could (Play Store)


4. Historical Landings

Historical Landings, simülasyon oyunlarında uzmanlaşmış ve Google Play’de ve iTunes’da başarılı uygulamalar üreten İtalyan geliştirici stüdyosu Rortos’un bir diğer ünvanını taşıyor. Historical Landings sizi 2. Dünya Savaşı’nı içine alarak harekete geçiren heyecan verici bir maceraya atılmanızı sağlar. Temel kampanya, oyunun en zorlu öğelerinden bazılarının temellerini öğrenmenizi sağlayacak ücretsiz görevler içeriyor. Bireysel muharebe misyonları ve zorluklarıyla dolu oldukça atmosferik bir oyundur.

Yeni düzeyleri, uygulama içi satın alma işlemleriyle kilidini açabilirsiniz veya uçuş bildirimlerini dikkatli bir şekilde izleyerek ve belirtilen hedefleri başararak ilerleyebilirsiniz. Oyun gerçekçi olduğu için, hasar, arıza, acil inişler ve uçak gemilerine iniş gibi çeşitli uçuş sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Eskort görevlerine liderlik edeceksiniz, misyonları kurtarın ve askeri keşif yapın ve düşman füzeleri tarafından vurulmaktan ve düşman hedeflerini bombalamaktan kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Chance Vaught F4U Corsair, Grumman TBF Avenger ve Grumman F7F Tigercat, mevcut ikisi de uygulama içi satın alma yoluyla erişilebilir olan 3 uçak var.

Historical Landings (Play Store)


5. TrafficVille 3D

TrafficVille 3D, eğlenceli bir 3D simülasyon oyunudur. Trafik sıkışmalarını, araba kazalarını ve kazalardan kaçınmak için şehir trafiğini kontrol altına alırsınız ve trafiği yönetmeniz daha başarılı olur. İlk seviye kolay gibi görünebilir, ancak ilerledikçe zorluk artar ve sonunda 7 saniye boyunca kırmızı kalmayan trafik ışıklarıyla karşılaşırsınız. Kıyamet ikramiyeleri şehrin tsunami dalgalarını ve meteor yağmuru göndermenizi sağlar.

Bu trafik kontrol simülasyon oyunu, gündüz ve gece ve farklı hava koşullarında sola ve sağa doğru 6 trafik akışına kadar dönüş sağlar. Oyun, özellikle geçmelerine izin vermek zorunda olduğunuz için, 6 farklı araba modeli, uçaklar, helikopterler, trenler ve itfaiye araçlarına sahip. Senin görevin, kent sakinlerini trafik sıkışıklığı ve kazalardan korumak ve şehir sokaklarına güvenli ve düzenli trafik kazandırmak ve itfaiye önceliğini korumaktır.

TrafficVille 3D (Play Store)


6. Dino Safari 2

Dino Safari 2, CDO tarafından geliştirilen, sizi paleontolog olarak oynadığınız farklı bir zamana ve farklı bir boyuta götürür. Jurassic parkın tarih öncesi dönemine zaman yolculuğu yapar. Dev yaratıkları ehlileştirip onları derin bir şekilde inceliyorsunuz – bunu yapmak için, silah toplamak, bir otomobilin ve bir motosikletin kilidini açmak ve sadık bir atı evcilleştirmek zorunda kalacaksınız. Çeşitli vesilelerle, avlarken başkalarına hayat sürdüreceksiniz.

Dino Safari, modern mühimmat ile tuzaklar ve tarih öncesi canlılardan oluşan, çeşitli araçlara binmek ve canavarlardan kaçmak veya zehirlemek gibi çeşitli silahlar ve patlayıcılar kullanan merak uyandırıcı bir karışıma sahiptir. Tehlike alanından sizi teleput edebilen ayna portalında, hazine sandıkları ve paraşütler, yakıt, tıbbi takımlar ve patlayıcılar gibi çok sayıda bonus ödülü veren bir güvenlik kaçışınız var.

Bu simülasyon oyununun en büyük erdemi, T Rex, Raptors, Triceratops, Spinosaurus, Velociraptors, Pterodactyl ve daha fazlasını içeren gerçekçi 3D dinozor modelleridir. Oyun, harika bir görsel, 360° görüntü ve ortam müziği eşliğinde kapsamlı bir öğretici ve sınırsız görevler içeriyor. Hayvanların ve silahların kilidini açmak için sabırsızsanız, uygulama içi satın alımlar sunar. Bununla birlikte, tüm bunları oynamak ve görevleri tamamlamak ve oyunun para birimini toplamakla kilitleri açabilirsiniz.

Dino Safari 2 (Play Store)


7. Shipwrecked:Castaway Island

Kiwi Inc tarafından hazırlanan bu harika simülasyon oyunu sizi korsanların dünyasına, tropik cennete ve hazine avına götürür. Bu, Google Play’deki en iyi ücretsiz oyunlardan biridir ve Android için sizi tropik bir cennet ortasında terk edilmiş bir adada mahsur bırakan en iyi simülasyon oyunlarından biridir. Hayatta kalmak için kendi uygarlığını inşa etmeli ve geliştirmelisiniz. Bazen o kadar zararsız olmayan tropikal cennet gizemlerini keşfederken, yolda macera, romantizm ve büyü bolca var. İnanılmaz eserler keşfediyor, halkınızı köleleştirmek isteyen korsanlarla savaşacak ve bulduğunuz hazineleri soyacaksınız, kimi zaman sahilde kayıp eşyalar bulacaksınız ve bol miktarda heyecan verici sırlar ve kayıp uygarlıklar ortaya çıkaracaksınız.

Oyunun en büyük zorunluluğu, kendi uygarlığını, sizin için en önemli olduğunu düşündüğünüz ilkelere dayandırmanızı sağlar; böylece sosyal eşitlik temelli ütopya toplumlarının fikirleri, enkazı çekilen mutsuz insanlara dönüşebileceğiniz harika simülasyon oyununda gerçekleşebilir kendini savunabilecek müreffeh ve gelişen bir topluluk haline getirir. Oyun ücretsizdir ve uygulama içi satın alma imkanı sunmaktadır.

Shipwrecked:Castaway Island (Play Store)


8. Airplane Fly Hawaii

Sonunda, savaş içermeyen bir uçuş simülasyon oyunu. Uçaklardan deniz uçaklarına ve helikopterlere 21 uçağı uçuran, Hawai adalarını keşfedebilirsiniz. Kalkış ve iniş trenlerini yapabilir ve 15 pistten oluşan sahnenin keyfini çıkarabilir, aynı zamanda 2 uçak gemisine veya suya inerek kendinize meydan okuyabilirsiniz. Görevlerinizi tamamlarken, yeni uçaklar ve görevlerin kilidini açan puan kazanırsınız, böylece sonunda kiriş ve jet ski uçuracaksınız.

Fantastik uçuş simülatörü sizi etkileyici yapay kuşları keşfedebileceğiniz, görevleri tamamlayabileceğiniz ve yeni uçakların kilidini açabileceğiniz tropikal cennet güzel bir dünyaya götürür. Bazı uçaklar kolay uçarken diğerleri daha zorlayıcıdır. Yine de çok oyunculu modu yoktur ve görev noktalarının tahsisi tamamen adil değildir – görev puanları kazanmak için belli bir miktarda uçmanız gerekir. Sonuç olarak, Jet, küçük Cessna’ya kıyasla 3000 km daha hızlı bir şekilde kapsar; bu, bazı uçakların daha fazla uçağın kilidini açmak için bu noktaları daha yavaş alması anlamına gelir; başarılı kalkış ve iniş için puan kazanmazsınız. Bunun dışında, misyon puanlarının bir parçası olan bir güncellemeye ihtiyaç duyan harika bir uçuş simülatörüdür.

Airplane Fly Hawaii (Play Store)


9. Trainz Simulator (Ücretli)

Trainz Simulator, Google Play’deki en iyi tren ve demir yolu oyunlarının başında geliyor. Bu oyunda çok gerçekçi bir üç boyutlu demir yolu inşa edin ve sürün. Oyun, dokunmatik işlevselliğin tüm avantajlarından yararlanıyor ve son derece gerçekçi trenler kurup sürmenizi, parçaları yerleştirmenizi, mizanpajları ve daha fazlasını oluşturmanızı sağlar. Bu özellik, parçaların, oturumların ve arabaların bulunduğu büyük içerik galerisine erişmenizi sağlar. Çok sayıda müthiş tren ve çalışan bir demir yolu hattını kontrol etme yolları var, ancak en iyi şey, “Surveyor” adlı oyunun gelişmiş editörünü kullanarak kendi özelleştirilmiş demiryolunuzu inşa edebilmeniz. Aydınlatma, düşme gibi gerçekçi unsurlarla birleşmiş düzgün görsel efektler, yağmur veya su unsurları çok atmosferik bir oyun ortamı sağlar.

Tren ve demiryolu oyunları çoktur ama çoğunlukla hayal kırıklığı yaratıyor. Bununla birlikte, Tren simülatörü, güzel bir şekilde 3D grafiklerle ve gerçekçi efektlerle ulaşılabilen kategorisinde en iyilerden biridir. Kendi demir yolunuzu tasarlamak ve kendi düzeninizi oluşturmak isterseniz, çalışacak trenlerin büyük bir kataloğu ve önceden yüklenmiş yollar seti sunan bu oyundan keyif alacaksınız. Lütfen bunun yalnızca tabletlerde çalıştığını unutmayın.

Trainz Simulator (Play Store)


10. The Sims FreePlay

The Sims FreePlay ücretsiz oyun, ücretli oyunun deneme versiyonudur ve seçtiğiniz tema rengi, aksesuarları ve görünümleri ile bunları özelleştiren 31 Sims oluşturmanıza izin verir. Google Play’deki en iyi canlı simülasyon oyunlarından biri olan Sims, karakterlerinizi gündelik yaşamında yönetmenizi sağlar. Gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınız tarafından oluşturulan şehirleri ziyaret edebileceksiniz, yani canlı hava koşulları ve günün saati oyuna yansıyacaktır. Ancak, oyunun sürekli İnternet bağlantısı gerektirdiğini aklınızda bulundurun. Oyun içi ücretsiz öğeler beğenecek kadar fazladır, oysa uygulama içi satın alımlar size daha fazla öğe ve özellik kilidini açma fırsatı da verir.

Son derece bağımlılık yaratan, sürükleyici, yüksek kaliteli bir oyun, kaliteli görselleri ve oyun oynayarak eğlenceli saatler sunar. Kendi evlerinizi, yüzme havuzlarınızı tasarlayabilir ve mükemmel bir aile hayatı rüyasını gerçekleştirebilirsiniz – evlenin, çocuklarınızla evcil hayvanlarınızın olmasını sağlayın ve mutlu ve müreffeh bir dünyada yaşlanın.

The Sims FreePlay (Play Store)

Android Oyun PCsen PCsen Özel

26 Ekim 2017 at 16:38

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*