Android İnternet Hızını Arttırmak için Püf Noktalar!

Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonun İnternet bağlantı hızını arttırmak için yardımcı olacak rehber. Hangi sektörde veya alanda çalışırsanız çalışın, çoğu zaman İnternet’e erişmek zorundasınız. İnternet her birey için zaruri bir şey olmuştur artık. Bir öğrenci ödevleri ile ilgili bilgileri araması, teknolojiyi takip edenlerin merak ettiği her şeyi öğrenmesi, sosyal ağlarda neler paylaşıldığını görmek veya herhangi bir amaç için pek çok şeyden faydalanmak için İnternet şarttır.

Her telefon kullanıcısı aynı İnternet servis sağlayıcısını kullanmıyor. Ancak, insanların çoğu telefonunda İnternet’i kullanıyor. Bağlantı hızları her geçen gün daha ileri gitse de, telefonumuzda aynı etkiyi göremiyoruz. Bunun en başlıca sebebi İnternet servis sağlayıcının bağlantı hızına ve telefon kullanımına bağlıdır.

Android telefon İnternet hızının yavaş olması, kötü sinyal gücü, tıkanıklık ve ağ yükü gibi çeşitli nedenlerden dolayıdır. Hiçbir mobil cihaz üreticisi tam hız garantisi vermez. Telefonu biraz kullandıktan sonra mobil İnternet hızının yavaşladığını görebilirsiniz.

Android telefonun İnternet bağlantısını hızlandırma yolları

Bu yazımızda, Android İnternet hızını nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz. Android mobil cihazınızda İnternet bağlantısını hızlandırmak için farklı ipuçları göreceksiniz. Evet başlayalım.

1. Android telefonunuzun önbelleğini temizleyin

Daha hızlı mobil deneyimi için telefonunuzun önbelleğini açık tutmalısınız.  Android telefonunuzun önbelleğini belleğini temizlemek, telefonunuzdaki İnternet hızını da arttırabilir. Önbellek dolduğunda, Android telefonunuz yavaşlar ve bunun sonucunda yavaş bir İnternet bağlantısı oluşur.

Sadece İnternet bağlantısı için değil, Android telefon kullanımını hızlandırmak için de düzenli önbellek temizlemesi yapmanız gerekir. Ayrıca her uygulamanın önbelleğini temizleyerek de hızlandırmayı arttırabilirsiniz.

2. Yararsız uygulamaları mobil cihazınızdan kaldırın

İşe yaramayan bir çok uygulama gereksiz yere depolama alanını tüketir ve telefonunuzun hızını düşürebilir. Ayrıca, arka planda bellek tüketen uygulamalar (özellikle widget’lar) İnternet hızının yavaşlamasına neden olan en büyük etkenlerden biridir. Telefonunuzda gereksiz uygulamaları kaldırarak hem telefonu hemde İnternet’i rahat kullanabilirsiniz.

3. Ağa bağlı gereksiz uygulamaları kaldırın

Telefonda İnternet kullanımı için Mobil veri ya da Wi-Fi kullanılmaktadır. Wi-Fi kullanırken bu durum sorun değildir ancak Mobil veri üzerinden İnternet’e bağlanıyorsanız buna bir göz atmanızı tavsiye ederim. Telefon Ayarlar kısmından Veri trafiği yönetimi alanına giderek Ağa bağlı uygulamaları görüntüleyin. Mobil veriyi kullanan gereksiz uygulamaları kaldırmak, İnternet bağlantı hızınızı arttırmada yardımcı olabilir.

4. Tercih edilen ağ bağlantısını değiştirin

Hepinizin bildiği gibi 4G/4.5G şebeke hızı 3G’den yüksektir. Bu nedenle, öncelikle veri bağlantınız için 4G/4.5G paketi satın almalısınız ve 4G paketini satın aldıktan sonra hala iyi bir İnternet hızına sahip değilseniz, ağ seçiminiz olarak 3G’yi tercih ettiğiniz anlamına gelir. Kablosuz ve Ağ seçeneklerinden Android mobil ayarlarınızdan 4G olarak değiştirebilirsiniz.

5. Tarayıcınızda metin modunu etkinleştirin

Resimlere ihtiyacınız yoksa ve yalnızca metin için geziniyorsanız, görüntüleri devre dışı bırakarak tarayıcıda metin modunu etkinleştirebilirsiniz. Cep telefonunuzdaki İnternet hızı üzerinde çok olumlu etkisi olacaktır. Android telefonunuzun Chrome tarayıcısı için, resimleri devre dışı bırakmak için Text Mode tarayıcı uzantısını kullanabilirsiniz.

6. Android telefonunuz için hızlı bir web tarayıcısı seçin

Android telefonunuzun web tarayıcısı, İnternet hızınızı arttırmada çok önemli bir rol oynar. Play Store’da bir sürü mobil web tarayıcısı bulunmaktadır, ancak yalnızca hızlı web tarayıcısını seçmelisiniz. Opera Mini, UC Tarayıcı ve Android için Chrome gibi bazı web tarayıcıları çok hızlıdır (Ancak Chrome çok fazla yer kaplar ve veri kullanımı fazladır). Bu mobil tarayıcıları Android telefonunuzda kullanırsanız, hızlı göz atma deneyimini her zamankinden daha iyi hissedeceksiniz.

7. İnternet hızını arttırmak için Android uygulamaları kullanın

Google Play Store’da Android telefonların ve tabletlerin İnternet hızını arttırmak için özel olarak kullanılan çeşitli Android uygulamalar var. Bilgisayar üzerinde İnternet kullanımını hızlandırmak gibi, Android telefonunuzda da İnternet bağlantısını en uygun duruma getirerek, daha verimli İnternet kullanımı sağlayacağı için İnternet bağlantınız eskisine göre daha hızlı olacaktır.

Eğer Android telefonunuzun İnternet hızını arttırmak için bu yöntemlerin dışında farklı bir yol kullanıyorsanız, yorumlarınızla bize bildirin.

Android İnternet PCsen

26 Ekim 2017 at 11:16

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*