Android, iPhone ve tarayıcıda Facebook arama geçmişini silme

Sponsorlu Bağlantılar

Android, iPhone veya bilgisayar web tarayıcısında Facebook arama geçmişini silmek için yardımcı olmaya çalışacağız. Kabul edelim, hepimiz hayatımızda en az bir kez Facebook‘ta birilerini takip ediyoruz. Günümüzde milyonlarca kullanıcı, dünyanın en büyük sosyal medya web sitesinde bir hesabı olduğundan, eski arkadaşlarınızı, arama sonuçlarında bir yerde etiketlendiği bazı resimlerle birlikte bulabilirsiniz.

Facebook arama geçmişini silme

Facebook üzerinde bir kişi veya sayfa ararsanız, mobil uygulamalarda veya bilgisayar web tarayıcısı üzerinde arama verileri saklanır. Daha sonra, arama çubuğuna dokunduğunuzda, otomatik olarak son aramaları gösteren bir açılır liste gösterilir.

Aradığınız kişilerin otomatik olarak saklanması sizin için sorun olmayabilir, ancak başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız silmek isteyebilirsiniz. Bilgisayar üzerinde web tarayıcılardan, Android ve iOS akıllı cihazlardan Facebook arama geçmişini temizlemek için 4 basit adımı uygulamanız yeterlidir.

Web tarayıcıda Facebook arama geçmişini silme

1. Adım: Web tarayıcıdan Facebook hesabınıza giriş yapın ve arama alanına tıklayın.

2. Adım:Yakınlardaki aramalar” altında daha önceden yaptığınız aramaların bir listesini göreceksiniz. Yakınlardaki aramalar’ın sağ tarafında Düzenle seçeneği vardır ve buna tıklayın.

3. Adım: Aradığınız sayfaların ve kullanıcıların tam listesini görebilirsiniz. Arama geçmişi, saat, tarih, ay ve yıla göre sıralanır.

4. Adım: Aynı sayfada, sağ üst köşedeki ‘Arama Kayıtlarını Sil‘ seçeneğine tıklayın. Emin olduğunuza dair bir küçük pencere açılacaktır. Arama Kayıtlarını Sil düğmesine tıklayarak, yapmış olduğunuz tüm arama kayıtları tamamen silinecektir.

Daha sonra, arama alanına tıkladığınızda artık herhangi bir sonuç görünmez. Web tarayıcı üzerinden Facaebook arama geçmişini silmek bu kadar kolay. Şimdi aynı işlemi Facebook uygulaması üzerinde yapalım.

Android ve iPhone uygulamasında Facebook arama geçmişini silme

1. Adım: Android veya iOS cihazınızdan Facebook uygulamasını açın ve arama alanına dokunun.

2. Adım: Yakınlardaki aramalar ve hemen yanında Düzenle seçeneğini göreceksiniz ve ona dokunun.

3. Adım: Aradığınız sayfaların ve kişilerin tam listesini görebilirsiniz.

4. Adım: Hareketler Dökümü alanı çıkacaktır. Hemen alt kısımda Arama Kayıtlarını Sil seçeneğine dokunun. Daha sonra Emin misin ekranı çıkacaktır. Onayla düğmesine dokunarak tüm arama kayıtlarını silebilirsiniz.

Daha sonra arama alanına dokunduğunuzda eğer arama geçmişi hala gözüküyorsa, uygulamayı kapatıp yeniden başlattığınızda arama geçmişinin tamamen temizlendiğini göreceksiniz.

Android İnternet iOS Ne & Nasıl PCsen

29 Ekim 2017 at 17:48

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*