Android telefonda parmak izi tarayıcısı ile fotoğraf nasıl çekilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde akıllı telefonlar birçok kullanışlı özellik ile geliyor. Bunlardan bazıları yazılım tabanlı olsa da bazıları donanımdan yararlanmaktadır. Örneğin parmak izi algılayıcıyı kullanmak. Android akıllı telefonunuzun kilidini parmak izi ile açmak kadar kolaylaştırıyor; her seferinde şifreleri girmenize gerek kalmıyor. Fakat parmak izi sensörünün yapabileceği tek şey cihaz kilidinin açılması değildir. Ayrıca, fotoğraf çekme gibi bir çok görevi kolaylaştırmak için de kullanılabilir.

Tıpkı parmak izi sensörü tabanlı jestlerle gelen Google Pixel ve Google Pixel XL‘de olduğu gibi, Huawei’nin EMUI cilt tabakası da parmak izi tarayıcısına ilave işlevsellik katıyor. Benzer şekilde, LG V20’nin parmak izi sensörü de bir güç düğmesi içerir.

Android telefonda parmak izi tarayıcısı ile fotoğraf çekme

Akıllı telefonunuzun parmak izi algılayıcısını daha da iyi yapmak için heyecanlı mısınız? İşte bunları içeren herhangi bir Android akıllı telefonda, parmak izi tarayıcısı ile nasıl resim çekeceğinizi göstereceğiz.

1.Adım:

Bazı Android akıllı telefonların parmak izi sensörleri kamera uygulamasını desteklerken bazıları da desteklemez. Dolayısıyla, Google Play Store‘dan ‘Dactyl‘ adlı bir uygulama indirmeniz gerekir (Uygulamanın deneme sürümü en fazla 10 kes fotoğraf çekmenize izin veriyor, daha fazlası için uygulamayı satın almanız gerekir).

2.Adım:

Uygulamayı indirdikten sonra, ana sayfada Open Settings Page (Ayar Sayfasını Aç) seçeneği gösterilir. Bu, erişilebilirlik ve izin ayarlarını yapılandırmanıza izin verir.

3.Adım:

Gerekli tüm uygulamalara izin verdiğinizde, Dactyl’in desteklediği tüm uygulamaları göreceksiniz. Bunlar, WhatsApp ve Facebook gibi uygulama içi kamera işlevselliği ile gelen hemen hemen tüm uygulamaları içerir.

4.Adım:

Fotoğraf çekmek için parmak izi sensörü ile kullanmak istediğiniz tüm uygulamaları seçtikten sonra akıllı telefonunuzdaki kamera uygulamasını açın. Deklanşör düğmesinin hemen üzerinde bir Dactyl Service Running (Dactyl Servisi Çalıştırma) bildirimi göreceksiniz. Şimdi parmağınızı parmak izi sensörüne yerleştirmeniz yeterlidir ve resim çekmeye başlayabilirsiniz.

Android Ne & Nasıl

21 Ekim 2017 at 14:52

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*