Android uygulamaları telefon hafızasından SD karta nasıl taşıyabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Depolama, çoğu Android akıllı telefonda genellikle bir sorun değildir. Çoğu Android destekli akıllı telefonun temel depolama alanı genellikle 32GB’tır. Bununla birlikte, bazı Android telefonlarda depolama sorunları olabilir. Bu genellikle bir kullanıcının telefonunda indirebileceği uygulamaların sayısını kısıtlar. Bu nedenle Android telefon hafızasına yüklenen uygulamaları SD karta aktarmak gerekebilir.

Telefon hafızasındaki uygulamaları SD karta taşımak, kullanıcılar tarafından pek tercih edilmemektedir. Güncel Android telefonların hafızası zaten buna yetecek kapasiteye sahiptir. Ancak, eğer eski bir telefon kullanıyorsanız bu gerekli olabilir. Bununla birlikte, tüm uygulamaları bir SD kartar taşıyamayacağınızı da unutmayın. Ayrıca bir çok Android telefon bu özelliği desteklemez.

Android uygulamaları telefon hafızasından SD karta taşıma

Evet, şimdi bunu nasıl yapacağımızı adım adım göreceğiz.

Önce SD kartlara taşımak istediğiniz uygulamaları tanımlayarak başlayalım. Şu önemli hatırlatmayı da yapmak isterim, sürekli bir senkronizasyon gerektiren uygulamaların taşınmasının önerilmediğini lütfen unutmayın. Örneğin, WhatsApp’ı harici depolama biriminize taşırsanız, uygulama düzenli güncellemeler göndermez. Ayrıca, telefonunuzun SD kartı olmadan kullandığınızda uygulama kaybolacaktır.

Önceden yüklenmiş veya yerel uygulamalar da taşınamaz (özellikle Google uygulamaları). Bu nedenle, eğer ara sıra kullandığınız uygulamalar varsa ve SD kartınızda da yeterli depolama alanı varsa, uygulamaları taşımak iyi bir fikirdir.

1.Adım:

Telefonunuzdan Ayarlar‘a ve ardından Uygulamalar bölümüne gidin. Burada, telefonunuza kurulan tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Uygulamalardan birini seçerek, bireysel uygulama ayarlarına gidin.

2.Adım:

Uygulama ayarındayken, bir seçenek olarak “SD karta taşı” seçeneğini görebilirsiniz. Android, hem telefona hem de SD kart hafızasına yüklenen uygulamaları tespit eder.

3.Adım:

SD karta taşı” seçeneğine dokunun ve işlem tamamlanana kadar bekleyin. Çok uzun sürmez, bir kaç saniyede işlem tamamlanacaktır.

Uygulamanın taşınıp taşınmadığını kontrol etmek için, uygulama SD kartınıza taşındıktan sonra, SD kartı çıkarın ve uygulamanın hala menüde olup olmadığını görmek için kontrol yapabilirsiniz. Uygulamayı dahili saklama alanına geri taşımak isterseniz, SD kartını takabilir ve ayarlar menüsüne geri dönebilirsiniz. “SD karta taşı” uygulamasında, uygulama “Telefon depolama alanına taşı” seçeneğini gösterecektir.

Android Ne & Nasıl PCsen

21 Ekim 2017 at 14:38

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*