Android uygulamaların eski sürümlerini nasıl yüklerim?

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi olan Google Android, çok güçlü özelliklere ve kullanım kolaylığına sahiptir. Kullanım kolaylığından ziyade, Android’in bu kadar popüler olmasının en önemli yönü uygulamalarıdır. Cihaz hızlandırmadan aksiyon ve macera dolu oyunlara kadar her şeyi içeren Google Play Store’da milyonlarca uygulama mevcuttur.

Artık, ağ bağlantısı ve güncellemeleri Google Play Store’da mevcut olması koşuluyla, Android akıllı telefonunuzda bulunan tüm uygulamalar otomatik olarak en son sürümlerine güncellenir. Bu, geliştiriciler tarafından zaman içinde uygulayıcılara eklenen en yeni özelliklere her zaman erişebilmenizi sağlar.

Uygulamaların güncellenmesi herkes açısından aynı avantajı sağlamamaktadır. Tamamen sorun oluşturmasa da, belirli bir uygulama güncellemesinin işleri daha iyi yapmak yerine, günlük bazda kullandığınız bir özelliği kaldırdığı zamanlarda vardır. Aslında güncellemeler kullanım açısından her zaman artı özellikler içermektedir, ancak kullanım alışkanlığından dolayı yeni stile alışmak zor gelmektedir. Bir çok nedenden dolayı, uygulamanın eski sürümüne geri dönmek isteyen bir çok Android kullanıcısı vardır.

Tam olarak basit çözüm olmasa da, Android uygulamaların eski sürümlerini yüklemek mümkündür. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda açıklıyoruz.

Uyarıyoruz: Android akıllı telefonunuzdaki eski uygulama sürümlerine geri dönebilmenize rağmen kesinlikle gerekmedikçe bunu yapmanızı önermiyoruz. Bunun nedeni, en yeni uygulama güncellemelerinin sadece yeni özellikler getirmesi değil, cihazınızı (ve üzerindeki verileri) güvenli hale getirmek için gerekli olan en son güvenlik yamalarıyla birlikte gelmesidir.

Android uygulamaların eski sürümlerini yükleme

Android uygulamaların eski sürümlerini yüklemek, bir uygulamanın eski sürümünün APK dosyasını, harici bir kaynaktan indirip yüklemek için cihaza yan yükleme yöntemini gerektirir.

1. Adım: Başlamak için kaynaklarınıza harici kaynaklardan uygulamaların yüklenmesine izin vermeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar > Güvenlik’e gidin ve Cihaz yönetimi ayarı altında yer alan ‘Bilinmeyen kaynaklar’ (Resmi olmayan uygulamaların yüklenmesine izin ver) seçeneğini etkinleştirin.

2. Adım: Yüklemek istediğiniz eski uygulama sürümünün APK dosyasını edinmektir. Bunun en popüler ve güvenilir kaynağı APKMirror web sitesidir. Sürekli olarak güncellenir ve hemen hemen tüm popüler uygulamaların birden fazla sürümünün APK dosyalarını barındırır. Aradığınız uygulama ve sürüm numarasını arayın ve indirin.

3. Adım: Şimdi, indirilen APK dosyasını Android akıllı telefonunuza kopyalayın. Dosya gezgini aracılığıyla tarama yaparsanız, akıllı telefon uygulamayı otomatik olarak algılar ve yükler.

4. Adım: Bir uygulamanın eski sürümünü başarıyla yüklediğinizde bile, Google Play Store’daki otomatik güncelleme seçeneğinin en son sürüme gelebilmesi mümkündür. Bunun olmasını önlemek için, Google Play Store > Ayarlar > Uygulamaları otomatik güncelle’ye gidin ve ‘Uygulamaları otomatik olarak güncelleme’ seçeneğini işaretleyin.

Etiketler:

Android Ne & Nasıl PCsen

25 Ekim 2017 at 12:32

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*