Android ve iOS mesaj zamanlama veya planlama nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Android veya iOS cihazlarda kısa mesaj planlama veya mesaj zamanlama özelliği pek çok telefonlarda yok. Bu yazımızda, mesaj planlamak için yardımcı olacak uygulamaları sıralamak istedik. Size en uygun uygulamalar arasından seçim yaparak, mesaj planlaması yapabilirsiniz.

Sadece mesaj planlama olarak düşünmeyin. Burada bulacağınız uygulamalar, Android veya iOS cihazların varsayılan mesajlaşma uygulamasının yerine geçerek, daha fazla özelleştirme imkanı sağlamaktadır. Telefonunuzun mesajlaşma uygulaması, beklediğiniz bir çok özellikleri sağlamıyorsa, bu uygulamalar sayesinde pek çok özelliklere sahip olabilirsiniz.

Tüm telefonlar planlama özelliğine sahip olmadıklarından, sizi diğer tüm olanaklardan kurtarmak için cihazınızda bu uygulamaları deneyin:

Android kullanıcıları için uygulamalar

Android telefonunuzun mesajlaşma uygulamasını daha da geliştirmek için aşağıdaki uygulamalara göz atabilirsiniz. Bu uygulamalar, varsayılan mesajlaşma uygulamalarının yerine geçecektir.

1) Textra SMS

Google Play Store’da telefonunuzu özelleştirmek için indirebileceğiniz çok sayıda uygulama var. Textra SMS, yerel mesajlaşma uygulamanızın görünümünü ve şeklini değiştirmek için kullanılan bir uygulamadır. Sadece bu değil, uygulama metin mesajlarınızı zamanlamanıza izin vermek gibi diğer bazı harika özelliklerle birlikte geliyor. Mesajınızı oluşturduktan sonra, daha fazla seçenek gösteren artı simgesine dokunmanız yeterlidir ve yalnızca zamanlama metni seçeneğini seçin. Uygulamada planladığınız mesaj yeşil renktedir.

2) Schedule SMS

Mesajlarınızı zamanlamak için yalnızca bir şeyler arıyorsanız, bu sizin için bir uygulamadır. Schedule SMS, uygulaması Google Play’de ücretsizdir ve reklamlar yalnızca mesajı gönderdikten sonra görünür. Bir mesaj zamanlamak için yapmanız gereken tek şey, mesaj oluşturmak için artı simgesine dokunun ve gönderme düğmesine basmadan önce saat tarihini ayarlayın. Uygulamayla ilgili tek sorun, kullanıcı arayüzünün biraz eski gösteriyor olması.

3) Pulse SMS

Yukarıda bahsedilen diğer uygulamalar gibi, Pulse SMS uygulamasında da bir dizi özellik ile birlikte geliyor; bunlardan biri planlama seçeneğidir. Uygulamanın kullanıcı arayüzü yeni, yeni bir fikir ve kullanımı kolay. Bir mesaj zamanlamanız gerektiğinde yapmanız gereken tek şey mesaj konuşmalarınızdaki açılır menü simgesine dokunduktan sonra gönderme düğmesine basmadan önce saati ve tarihi ayarlamaktır.

Dahili özellik:

Samsung ve LG gibi bazı telefonlarda bu özellik dahili olarak mevcuttur. Tek yapmanız gereken herhangi bir konuşmaya gidin ve iletiyi paylaşmak veya zamanlamak için daha fazla seçenek gösteren ‘daha fazla’ simgesine dokunun.

iOS kullanıcıları için uygulamalar

iOS mobil cihazlarınızdan mesajlaşma uygulamasını daha da geliştirmek için aşağıdaki uygulamalara göz atabilirsiniz. Bu uygulamalar, varsayılan mesajlaşma uygulamalarının yerine geçecektir.

1) Scheduled App

Scheduled App uygulamasını başlatın ve bir ileti dizisi açın; ileti oluşturduktan sonra, göndermeden önce saati ve tarihi ayarlayın.

2) Delay Text (Ücretli)

Diğer tüm zamanlama uygulamaları arasında, en çok indirilen uygulamalardan biri Delay Text olmuştur. Aynı işi yapmaktan ayrı olarak bu uygulama aynı metni ‘tekrar eden’ olarak zamanlamanıza izin veriyor, böylece tek yapmanız gereken saati ayarlamak ve ‘günlük’ seçmek, metni ilgili kişiye her gün aynı saatte. Daha da iyisi, e-postaları ve Facebook durum güncellemelerini zamanlamanıza izin veriyor olmasıdır.

Android iPad iPhone iPod touch Ne & Nasıl PCsen

22 Ekim 2017 at 13:05

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*