Android ve iOS’da YouTube videoları arka planda oynatma

Sponsorlu Bağlantılar

Android ve iPhone’da YouTube videoları arka planda oynatmak istiyor musunuz? Evet bu mümkün, nasıl mı? YouTube uygulamasında bu özellik olmasa da, bu konu ile ilgili ipucu vermek istiyoruz. Bu yöntem bir çok kullanıcının işine gelmeyebilir ama özellikle arka planda müzik videoları dinlemek isteyenler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Android ve iOS cihazlardaki YouTube uygulamasının en sinir bozucu özelliği, arka planda video oynatmaya izin vermemesi. YouTube’da bir video izlediğiniz zaman ya da bir müzik dinlediğiniz zaman, ekranı kapattığınızda, başka bir uygulama kullanmak istediğinizde veya YouTube sayfasını arka plana attığınız zaman, video ve ses otomatik olarak duraklatılır.

İnternet’te gezinirken veya başka bir şey yaparken akıllı telefonunuzdaki YouTube uygulamasında müzik dinlemek isterseniz ne olur? Bunu yapmanın en kolay yolu akıllı telefonlarda YouTube videoları indirme, Google Play Müzik aboneliği gibi bonus özellikleri sunacak ve YouTube reklamlarından kurtulacağınız bir YouTube Kırmızı abonelik satın almanızdır. Ancak, bunlar bir çok ülkede mevcut değildir.

Android veya iPhone telefonda YouTube videoları arka planda oynatmak istiyorsanız, tamamen ücretsiz bir şekilde yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

iOS cihazlarda YouTube videoları arka planda oynatma

1. Adım: Safari web tarayıcı aracılığıyla YouTube sitesine gidin.

2. Adım: İstediğiniz müzik videosunu arayın, oynatın ve video tam ekranda oynatılıncaya kadar bekleyin.

3. Adım: Sonra Home düğmesine basın; bu sizi ana ekrana götürür ve sesi durdurur.

4. Adım: Şimdi kumanda merkezine sürükleyip getirin ve oynat düğmesine dokunun.

5. Adım: Şimdi, izlediğiniz video veya müzik videosu, farklı uygulamalar arasında gezinirken veya cihazınızın ekranını kapattığınızda arka planda çalmaya devam edecektir. Bu kullanışlıdır, ancak bunun çalışması için YouTube uygulamasını silmeniz gerekir; aksi takdirde Safari otomatik olarak uygulamayı yeniden yönlendirir.

Bununla birlikte, uygulamayı silmek istemiyorsanız YouTube sitesini Google Chrome tarayıcısı ile açabilir ve yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Android cihazlarda YouTube videoları arka planda oynatma

1. Adım: Öncelikle Android cihazınıza Mozilla Firefox tarayıcı indirip yükleyin.

2. Adım: Firefox uygulamasını açın ve YouTube sitesine gidin.

3. Adım: Ayarlara gidin (sağ üst köşedeki üç nokta) ve masaüstü sekmesine dokunun.

4. Adım: YouTube’un masaüstü sitesine yönlendirileceksiniz.

5. Adım: Daha sonra istediğiniz herhangi bir müzik videosunu çalın; diğer uygulamaları kullanırken veya ekranı kapatırken, arka planda oynatmaya devam edecektir.

Android ve iPhone telefonda Youtube videoları arka planda oynatmak/izlemek istiyorsanız bu yöntem yardımcınız olabilir. Bunun dışında, uyguladığınız başka bir yöntem varsa yorumlarınızla bize bildirin.

Etiketler:

, , ,

Android İnternet iOS Ne & Nasıl

31 Ekim 2017 at 12:31

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*