Apple Animoji nasıl kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Çok beklenen 10’uncu yıl dönümü baskısı iPhone ve iPhone X ile birlikte Apple, bir dizi harika yeni özellik sunduğunu açıkladı. Birçok kişinin ilgisini çekmiş görünen biri, Animoji.

Animoji, temelde, canlı emoji oluşturmak için yüz tanıma teknolojisini kullanan bir emoji. Sesinizi kullanır ve emojiler kavramını tamamen yeni bir seviyeye getirerek yüz ifadenizi taklit eder.

Şu an için seçim yapabileceğiniz yalnızca 12 emoji var, ancak tek yapmanız gereken sevdiğiniz emojierden birini seçip arkadaşlarınıza / ailenize iletmek istediğiniz mesajı söylemek.

Bunu yaptığınızda, emojinin de yüz ifadenizi kopyalayacağını farkedeceksiniz. Bu emojilerden birini sadece doğru ifadeyle göndererek arkadaşlarınıza metin yazabileceksiniz.

Bununla birlikte, Animoji özelliği sadece iPhone X modelinde mevcut olacak ve iMessage‘de kullanılacaktır. Şu an için, Animoji 50 kadar yüz ifadesi ve hareketi tanıyabilir. iPhone X modelinin temel modeli Rs 89.000’e mal olacak ve maalesef iPhone 8 ve iPhone 8 Plus dahili yüz tanıma teknolojisini desteklemediğinden, bu özellik bu cihazlarda kullanılamayacaktır.

iPhone Ne & Nasıl

21 Ekim 2017 at 15:34

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*