Artık WhatsApp durumu renklendirme yapabilirsiniz!

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp‘da renkli durum güncellemelerine hazır olun. Daha önce, Facebook’a ait WhatsApp’ın renkli arka planda durum güncellemeleri yayınlayabileceği yeni bir özelliği belirtmişlerdir. Şirket şimdi Android ve iOS kullanıcıları için WhatsApp durumu renklendirme uygulamasına başladı.

Facebook da geçen sene aynı özelliği Android uygulamasında tanıtmıştı. Bu özellik, kullanıcıların renkli arka plan, yazı tipi ve emoji ile durum güncellemelerine sahip olmalarını sağlar.

WhatsApp’ın beta yapılarındaki değişiklikleri izleyen bir Twitter hesabı, yeni durum özelliğinin herkes tarafından erişilebilecek olduğunu bildirmişti. iPhone kullanıcıları artık durum çubuğundaki kamera simgesinin yanında bir kalem simgesi göreceklerdir. Kullanıcılar kalemi tıklayabilir ve daha sonra bir durum yazabilir ve tercih ettikleri arka plan rengini, emoji ve yazı tipini seçebilir.

Öte yandan, Android kullanıcıları ekranın altındaki Durum sekmesinde yüzen kalem ikonunun yer aldığını fark edecektir. Simgeyi dokunduktan sonra, bir durum yazıp belirli bir yazı tipi, arka plan rengi ve emoji seçme seçeneği bulacaklar.

Renkli durumun dışında, ipucu uygulaması, iPhone uygulamasının çıkartmaları ve geliştirilmiş sohbet arama işlevselliğini destekleyeceğini de ortaya koydu. Çıkartmalar şu an devre dışıdır ancak yakında kullanıcılara sunulacaktır. Üstelik, WhatsApp güncellemeleri iPhone kullanıcıları için yazım çubuğundaki metni italik, koyu ve üst üste alma becerisini de getiriyor. Kullanıcılar kelimeye uzunca dokunup basılı tutup bir seçeneği seçmelidir.

Son zamanlarda WhatsApp, uygulamanın masaüstü sürümü için Durum özelliği yayınladı. Yeni durum özelliği, WhatsApp Web güncelleştirmesi sürüm 0.2.5854’ün bir parçasıdır. WhatsApp Web’deki kullanıcılar artık sohbet penceresinde profil resmin yanında bir dairesel simge göreceklerdir. Kişilerin durumlarını görmek için kullanıcıların simgesini tıklamaları yeterlidir. Bundan sonra, ekranın sol tarafına yerleştirilen kontaklarının durum güncellemelerini gösterecek olan siyah bir arka plana sahip yeni bir ekrana yönlendirilecekler. Kullanıcılar dairesel görüntüleri tıklayarak durumu görebilirler. Mobil sürümde olduğu gibi, kullanıcılar da durum mesajına cevap verebilecek.

Etiketler:

Teknoloji Haberleri

24 Ekim 2017 at 19:46

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*