Banka e-cüzdanı nasıl oluşturulur?

Sponsorlu Bağlantılar

Pek çok banka, müşterilerin akıllı telefonlarını kullanarak tek bir tıklamayla ödeme yapmalarını sağlayan e-cüzdanlar sunuyor. Hizmet sağlayıcılara ödemeler yapmak ve ayrıca kişilerinize para transferi yapmak için güvenli ve uygun bir moddur.

Çalıştığınız banka e-cüzdanını oluşturmak için basit bir yol vardır. Bu yolun güvenilir olduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü, her şey sizin elinizde olacak. Bu yüzden gönül rahatlığı ile işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

E-cüzdan banka işlemleri daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Kolayca para gönderme, para alma, borç ödeme ve daha bir çok bankacılık işlemlerini e-cüzdan ile yapabilirsiniz. Bu yazımızda bir bankaya ait e-cüdan nasıl oluşturulur göreceğiz. Daha öncede söylediğim gibi, yapacağınız işlemler sadece size özel olacağı için herhangi bir güven sorunu yoktur.

Android ve iOS uygulamasını indirme

Başlamak için bankanızın e-cüzdan uygulamasını Android tabanlı telefonlar için Google Play’den veya iOS tabanlı telefonlar için Apple App Store’dan indirmeniz gerekir. Her bankanın farklı bir e-cüzdan uygulaması vardır.

Uygulamayı telefonda indirdikten sonra açın ve ad, e-posta adresi, cep telefonu numarası ve doğum tarihi gibi bazı temel ayrıntıları girilin. Bazı bankalar, uygulamaya erişmek için kullanıcıların bir kullanıcı kimliği ve parolası oluşturmasını gerektirirken, bazıları İnternet bankacılığı kullanıcı kimliği ve parolasının aynı şekilde kullanılmasına izin verir.

PIN ayarlama

Kayıt işleminin son adımında, kullanıcı tarafından sayısal bir PIN ayarlanması gerekir. PIN kodu belirlendikten sonra, kayıt işlemini tamamlamak için kullanıcı tarafından girilmesi gereken kayıtlı cep telefonu numarasına bir kerelik doğrulama kodu gönderilir.

Kayıt işleminin son adımı, kullanıcı tarafından sayısal bir PIN’in ayarlanmasıdır. PIN kodu belirlendikten sonra, kayıt işlemini tamamlamak için kullanıcı tarafından girilmesi gereken kayıtlı cep telefonu numarasına bir kerelik doğrulama kodu gönderilir.

Bağlantı kartları

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, gerekli kart bilgilerini girerek veya cep telefonunuzla kartı tarayarak, borç ve kredi kartlarınızı e-cüzdanınıza bağlayabilirsiniz. Ayrıca, mevcut çevrimiçi bankacılık hesabınızı bağlayabilir ve doğrudan cüzdanınıza nakit yükleyebilirsiniz.

Ödeme yapma

Kartlar e-cüzdan’a bağlandıktan sonra veya nakit olarak yüklendiğinde, e-cüzdan uygulamasına erişip PIN’inizi girerek üçüncü taraflara ödeme yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken noktalar

Genellikle, e-cüzdan uygulamalarının kullanımı için herhangi bir ücret alınmaz. Bazı bankalar, yalnızca mevcut hesap sahiplerine e-cüzdan uygulamalarını kullanmalarına izin verirken, bazıları hesap sahibi olmayan kişilere de bunu yapmalarını sağlar. E-cüzdan’ı kullanmak için kayıtlı cep telefonu numarası normal kullanımda olmalıdır. Numara değiştirilirse, yeni numara kaydedilmedikçe e-cüzdan uygulaması çalışmaz.

İnternet Mobil Ne & Nasıl

28 Ekim 2017 at 16:46

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*