Bilgisayarın İnternet Hızını canlı izlemek için ücretsiz program

Sponsorlu Bağlantılar

Windows bilgisayarınızın İnternet hızını izlemek için yardımcı olacak ücretsiz bir uygulama hakkında konuşmak istiyoruz. Gerçek zamanlı olarak İnternet hızını takip etmek karmaşık bir işlem olabilir. Belirli bir YouTube videosunun her zamankinden daha uzun süre ara belleğe alınması gerekiyor, ancak İnternet’in oldukça yavaş mı yoksa YouTube’da bir sunucu sorunu olup olmadığını anlayamıyorsunuz.

Sadece bu değil, aynı zamanda bazı uygulamaların önceden bildirimde bulunmadan İnternet’i kullandığını ve böylece bilgisayarımızın yükleme ve indirme hızlarını yavaşlattığını gördüğümüz zamanlar da vardır. Ancak, yalnızca bu soruna neden olan üçüncü taraf uygulamalar değil. Bazen, arka planda güncellemeleri otomatik olarak indiren Windows sistemidir.

Bugün hakkında konuşacağımız uygulama, tam olarak bu durumlarla baş etmenize yardımcı olacaktır. NetMeter Evo, en eski Windows sürümünden Windows 10’a kadar tüm Windows sürümüyle uyumlu ücretsiz bir yazılımdır.

NetMeter Evo ile bilgisayarınızın İnternet hızını canlı izleme

NetMeter Evo, daha önceden bir çok kişinin kullandığı NetMeter programının daha geliştirilmiş bir versiyonudur. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan NetMeter Evo, bilgisayardaki tüm ağ bağlantılarıyla ağ trafiğini izler ve gerçek zamanlı grafiksel ve sayısal indirme ve yükleme hızları görüntüler. Kurulum yapmadan, sadece exe dosyasına çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

Uygulama, ağ trafiğini kaydeder ve günlük, haftalık veya aylık olarak sıralanan raporlar hazırlar. NetMeter ayrıca belirli bir bant genişliği kullanım miktarını aştığınızda sizi uyaracak bir bildirim ayarlamanızı sağlar. Özellikle, ADSL kota sorunu yaşayanlar için faydalı olacak bir özelliktir.

NetMeter programının başlangıçta otomatik olarak çalışmasına izin verebilir ve daha sonra, canlı simgesini ekranınızın sağ altına yerleştiren Windows sistem tepsisine ekleyebilirsiniz. Bu simge İnternet hızını canlı okuduğu için, her seferinde uygulamayı açmaya gerek yoktur.

İnternet Ücretsiz Windows

29 Ekim 2017 at 16:02

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*