Bitwarden ile Şifrelerizi saklayın ve cihazlar arasında senkronize edin

Sponsorlu Bağlantılar

Güçlü bir şifre kullanımı çevrimiçi kimliğinizi korumak ve sanal ortamda güvenliğini sağlamak için yapabileceğiniz minimum bir işlemdir. Ancak, aynı derecede önemli, kolayca hareket halindeyken şifrelere erişebileceğiniz şekilde tek bir çatı altında tüm şifrelerinizi güvenli saklayabilir ve yönetebilirsiniz. Bugün, cihazlar arasında şifrelerinize erişmek ve kolayca yönetmek için ücretsiz ve kolay kullanımlı Bitwarden uygulamasından bahsetmek istedik.

Bitwarden kullanarak şifreleri yönetin ve senkronize edin

Birçok kişi birden fazla sitede aynı şifreyi kullanarak tahmin edilmesini kolay hale getirmektedir. Sebebi, birden çok zor şifreyi hatırlamanın zor olması. Güvenli bir şekilde şifreleri saklamak için güvenli bir şifre yöneticisine ihtiyaç vardır. Bitwarden, şifrelerinizi saklamak ve birden fazla cihaz arasında senkronize etmeyi mümkün kılar. Şimdi bu uygulamanın sağladığı belirgin özelliklere bir göz atalım.

Korumalı ortam

Bitwarden güvenli bir şekilde şifreleri saklamak için bir güçlendirilmiş bir ortam sağlar. Şifreli kasa içinde parolaları kilitleyerek, şifrelere sadece sizin erişmenizi sağlar. AES-256 bit şifreleme ve PBKDF2 SHA-256 gibi seçkin algoritmaları kullanarak güvenli kasada tüm şifrelerinizi saklar.

bitwarden-ile-sifrelerizi-saklayin-ve-cihazlar-arasinda-senkronize-edin

Oldukça erişilebilir

Kolayca herhangi bir cihaz kullanarak erişebilir güvenli ve şifreli bir bulut ortamında şifrelerinizi saklar. Her cihaz için erişilebilirlik ortamı sağlar ve herhangi bir cihazda yüksek performans için optimize edilmiştir. Desteklediği cihazlar üzerinde uygulama hesabınıza giriş yaparak şifrelere erişim imkanı sağlar.

Bir web sitesi eklemek ve şifrelerinizi saklamak

Bir web sitesi eklemek ve Bitwarden kullanarak şifrelerinizin güvenliğini sağlamadan önce bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Hesap oluştururken, tüm şifreleri kasada saklamak için bir ana parola ayarlamanız gerekir. Eğer ana parolayı unutursanız, kurtarmanın yolu olmadığını unutmayın. Yapabileceğiniz en iyi şey ana parolayı hatırlatan bir ipucu ayarlamaktır. Yani, akıllıca ana parolayı seçmek çok önemlidir.

bitwarden-ile-sifrelerizi-saklayin-ve-cihazlar-arasinda-senkronize-edin-1

Hesabınızı oluşturulduktan sonra, kasaya doğrudan giriş yapabilir ve şifreyi kaydetmek istediğiniz web sitelerini ekleyebilirsiniz. My Vault bölümünde sol gezinme çubuğunda New Site tıklayın ve ayrıntılara girin.

bitwarden-ile-sifrelerizi-saklayin-ve-cihazlar-arasinda-senkronize-edin-2

Bitwarden uygulamasının ilginç bir yöntemi vardır, o da iki adımlı giriş işlemidir. Ek bir güvenlik katmanı ekleyerek hesabınızda yapılan oturum açma girişimlerine yetki verebilirsiniz. Android veya iOS cihazlarınıza bir uygulamayı indirmek ve ekranda gösterilen QR kodunu taradıktan sonra mobil uygulamada doğrulama kodunu girmeniz gerekir.

bitwarden-ile-sifrelerizi-saklayin-ve-cihazlar-arasinda-senkronize-edin-3

Bitwarden indir

Chrome için Bitwarden uzantısını kullanabilirsiniz. Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Opera uzantıları geliştirme aşamasındadır ve yakında hazır olacağı söylenmektedir. Bunun dışında, aynı zamanda bir Android uygulaması ve iOS uygulaması olarak kullanılabilir. Aşağıdaki bağlantıdan uygulamayı indirebilirsiniz. Ayrıca üretici sayfasını sürekli takip ederek diğer tarayıcılar için uzantılar eklendiği zaman yükleyebilirsiniz.

Android iOS Chrome Üretici sayfa

İnternet PCsen Özel Ücretsiz

02 Kasım 2016 at 12:06

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*