Chrome, Internet Explorer, Firefox da Office Belgeleri Görüntüleme

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımız da Chrome, Internet Explorer ve Firefox gibi tarayıcılar üzerinde Office belgelerini açma, görüntülemeyi sağlayan Office Web Viewer – Office Web Görüntüleyici uygulaması hakkında bilgi vereceğiz.

Çevrimiçi, online olarak Microsoft Office dosyalarını görüntüleme ve düzenleme söz konusu olduğunda bilgisayar ve mobil kullanıcıların bir çok seçeneği vardır. Bir Microsoft hesabı olan kullanıcılar SkyDrive da Office Web Apps kullanarak Word, Excel, PowerPoint ve OneNote belgeler de dahil olmak üzere, Office dokümanları kaydetme, oluşturma ve düzenleme yapabilir.

Office dosyalarını Office paketi veya başka bir program yüklemek zorunda kalmadan online görüntülemek için bir çok alternatif vardır. Google Docs ve View Docs Online Office belgeleri görüntülemek ve düzenlemek için en iyi hizmettir. View Docs Online dosya indirmeye gerek kalmadan bir URL’den belgeleri görüntülemeyi sağlar. Az bilinen bir dizi hizmetler var ama birçok kullanıcı gizlilik endişeleri nedeniyle çevrimiçi belgeleri görüntülemek için tereddüt yaşıyor.

Tüm endişelerinizi bir kenara bırakın ve sizinle paylaşacağımız bu güzel ve güvenli uygulamayı kullanın.

Kendi web tarayıcınızda Office Word, Excel ve PowerPoint belgeleri açmak istemez misiniz? Microsoft Office dosyalarını Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi internet tarayıcılarından görüntülemek için Office Web Viewer hizmetini yayınladı.

Hizmet hakkında söyleyeceğimiz en iyi şey, bu ücretsiz hizmeti kullanmak için bir Microsoft hesabına gerek yok.

Uygulamanın güzelliği aslında indirmeden Office belgelerini açmak. Diğer bir deyişle, Office belgenizin URL’sini yazarak veya yapıştırarak tarayıcınızda dokümanları görüntüleyebilirsiniz. Örneğin, dosya indirmeden web tarayıcınızdan Microsoft Download Center’dan edinilebilir Windows 8 Client Hyper-V (.docx) dosyasını açın.

Office Web Viewer kullanarak web tarayıcınızda Office dosyalarını açmak, görüntülemek:

1. Adım : Internet Explorer, Chrome, Firefox veya Safari tarayıcınızdan Office Web Viewer sayfasına gidin. Bu sayfanın sonuna doğru desteklenen web tarayıcısı ve tarayıcı sürümlerini okuyunuz.

web browser da Word-Excel-PowerPoint acma

2. Adım : Web tarayıcınızda açmak istediğiniz belgenin URL’sini yapıştırın ve sonra Create URL butonuna tıklayın.

web browser da Word-Excel-PowerPoint acma 1

3. Adım : Create URL – URL Oluştur düğmesine tıkladığınızda aşağıda resimde de gördüğünüz gibi yeni bir URL oluşturulacaktır.

web browser da Word-Excel-PowerPoint acma 2

4. Adım : Web tarayıcınızın adres çubuğuna belgenin yeni URL’sini yapıştırın.

Bugün itibarıyla, Office Web Viewer – Office Web Görüntüleyici Internet Explorer 7 veya daha üstü, Firefox 3.5 veya üstü, Chrome, Safari 4 veya daha üstü, Windows Phone 7/8 de Internet Explorer, iPhone da Safari 4 ile uyumludur.

Ayrıca Word ve PowerPoint belgeleri için fazla 10 MB ve Excel dosyası için ise fazla 5 MB olması olması gerektiğini unutmayın.

İnternet Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen PCsen Özel

14 Nisan 2013 at 13:01

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*