Chrome otomatik güvenli şifre üretme özelliğini açma

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet kullanan herkesin web tarayıcıda birincil olarak tercih ettiği muhtemelen Google Chrome‘dur. Dünyanın en popüler ve en hızlı web tarayıcısı Google Chrome, gelişmiş ve güçlü özelliklere sahiptir. Google hizmetleri ile yerel entegrasyon ve bir çok verimlilik arttırma uzantıları içeriyor. Ayrıca, Google Chrome’un otomatik olarak rastgele şifre üretme/oluşturma özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz?

Google Chrome, web sayfasında bir şifre alanı tespit ettiğinde tarayıcının rastgele güvenli parolalar üretmesi için kullanılabilecek gizli bir özellik içerir. Bu, çevrimiçi hesaplar oluştururken çok kullanışlı olabilir ve aynı parolaları yazmaktan kurtulabilir veya nasıl bir şifre koysam diye düşünmezsiniz.

Google Chrome web tarayıcısında rastgele şifre üretmek/oluşturmak nasıl yapılır aşağıda açıklıyoruz:

1. Adım: Google Chrome’un özelleştirme deneysel özellikler sayfasına erişmek için URL çubuğuna chrome://flags yazın. Flag’lar, kararlı tarayıcı yapısına dahil edilmeye henüz hazır olmayan deneysel özelliklerdir.

2. Adım: Bir kez deneysel özellikler sayfasında, Password generation yazan birime bakın ve değerini Enabled olarak değiştirin. Son olarak, değişiklikleri gerçekleştirmek için en altta görünen Şimdi Yeniden Başlat düğmesini tıklayın.

Evet yapacaklarınız bu kadar. Bundan böyle Google Chrome, web sayfasında bir şifre alanı bulduğu zaman, açılır bir seçim olarak otomatik olarak rastgele bir şifre önerir. Oluşturulan şifreyi hesabınızın oluşturulması için kullanmak için tıklayabilirsiniz.

Şifre üretmek zorunda kalmadan, kolayca kullandığınız çevrimiçi hesaplar için Chrome şifre üreticisini kullanabilirsiniz. Eğer fikrinizi değiştirir ve Chrome şifre üreticisini kapatmak isterseniz, yine aynı sayfaya giderek Password generation seçeneğini Disabled olarak değiştirebilir, yada eski kullanımda olduğu gibi Default varsayılan değerini kullanabilirsiniz.

İnternet Ne & Nasıl

31 Ekim 2017 at 11:09

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*