Chrome Uygulama Başlatıcı: Chrome Uygulamaları Masaüstünden İndir & Yönet

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome Uygulama Başlatıcı (Chrome App Launcher) masaüstü görev çubuğundan Chrome mağazası, Gmail, Google Drive ve daha fazlası gibi Google hizmetlerine anında erişim sağlar. Chrome Uygulama Başlatıcı kullanmak basittir. Sadece dock simgesi tıklayın ve açılan menüden şu anda yüklü olan uygulamaları göreceksiniz.

Chrome Uygulama Başlatıcı; Chrome uygulamaları doğrudan masaüstünden çalıştırmayı sağlar.

Her uygulama sonra sadece normal bir masaüstü programı gibi, Chrome dışında kendi penceresinde açılabilir. Ayrıca, uygulamaları cihazınız üzerinden senkronize edebilir ve böylece en son kaldığınız çalışmanızı almaya yardımcı olacaktır.

Chrome Uygulama Baslatici

Chrome Uygulama Başlatıcı (Chrome App Launcher) yüklemek için buraya tıklayın ve Başlatıcıyı al düğmesine tıklayın. Bu işlem çok kısa sürer hatta hiç fark etmezsiniz. Chrome Uygulama Başlatıcı görev çubuğunda bir simge olarak sunulacaktır.

Chrome Uygulama Başlatıcı Yönetimi

Chrome Uygulama Başlatıcı (Chrome App Launcher) Google hesabınıza erişim ihtiyacı gerektirir ve uygulamaları etkinleştirmek için Chrome’da oturum açmanız gerektiğini unutmayın. Uygulama başlatıcısı tarafından desteklenen yeni bir uygulama indirdiğinizde, Uygulama başlatıcı menüsü altında görülecektir.

Google hesabı kapatmak isterseniz veya başka bir gmail hesabı ile oturum açmak istiyorsanız Chrome Uygulama Başlatıcı içinde sağ üst taraftaki düğmeye ve ardından ‘Ayarlar‘ düğmesine basın ve ‘Google hesabınızın bağlantısını kesin’ seçeneğine tıklayın. Bu bilgisayarlar arasında uygulamalar ve diğer ayarları senkronize etmeyi sağlayan faydalı özelliktir. Oturum açılmamışsa, Chrome App Launcher mevcut uygulama listesini sunamaz.

google hesap baglantisini kesme

Daha fazla uygulama eklemek için, sadece uygulamalar listesinde Chrome Web Mağazası, Store düğmesine basın ve mağazada uygulamaları keşfedebilirsiniz.

Bir uygulamayı kaldırmak için, uygulamaya sağ tıklayın ve Chrome’dan kaldır seçeneğine tıklayarak uygulamayı kaldırabilirsiniz.

chrome uygulama kaldirma

Bildiğiniz bir uygulamayı bulmak için, arama kutusuna istediğiniz uygulama adını yazın ve arama sonuçlarından uygulamayı seçin.

Varsayılan konumdan başka bir yerde uygulamayı taşımak istiyorsanız, uygulamaya bir kez tıklayın ve uygulamalar listesinde konumunu ayarlamak için taşıyın.

Chrome Web Store’dan Chrome Uygulama Başlatıcı (Chrome App Launcher) uygulamasını hemen alın. Chrome Web Mağazası artık Windows masaüstünde çalıştırılabilir.

İnternet

26 Eylül 2013 at 16:42

3 Yorum

  1. çok güzel siniz sizi çok seviyorum

  2. yine görüşürüz

  3. ya ben kaldırmak istiyom nasıl kaldırıcam

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*