Cleanfox, ücretsiz E-posta Gelen Kutusunu temizleme hizmeti

Sponsorlu Bağlantılar

Günde kaç tane e-posta alıyorsunuz? Bunların hepsi faydalı ve meşru mu? Doğru değil? Son çalışmalara göre, bir profesyonel genellikle günde yaklaşık 80-100 e-posta alır ancak bunların sadece 50-55’i aslında meşrudur. Çoğu zaman istemeden bazı web sitelerine abone oluyoruz ve daha sonra gelen kutularımızdaki kısa süreli bültenleri ve promosyon tekliflerini görüyoruz. Cleanfox bülteninizi silmenize, istenmeyen e-posta aboneliklerini iptal etmenize ve Outlook, Gmail, Yahoo vb. E-posta hesaplarını temizlemenize yardımcı olacak ücretsiz bir web hizmetidir.

Tüm e-postalarınızı kontrol etmek, önemli olanları okumak ve gereksiz olanları silmek için yoğun bir programdan çok fazla zaman ayırmamız gerekiyor. En kötü yanı, bazı yararlı e-postaların bu işe yaramaz promosyonel ve bombardıman amaçlı e-postalar nedeniyle fark edilmemesidir.

Sadece gelen kutusunu tıkamaz aynı zamanda çevre üzerinde olumsuz bir etki bırakır. Araştırmalar, her e-postanın çevreye 0.14 ons (4 gram) CO2 eklediğini gösteriyor; bu da, günde 65 e-posta gönderiyorsanız, 1 km’lik düzenli bir otomobil sürüşüyle aynı CO2’ye katkıda bulunduğunuz anlamına geliyor. Ve tüm bunlar, dijital olmanın kirliliği önleyerek kağıttan tasarruf ettiklerini düşünürken.

Neyse ki, gelen kutularımızı temizlememize yardımcı olabilecek bazı üçüncü taraf uygulamaları var. Cleanfox bu kadar kullanışlı uygulamalardan biridir.

Cleanfox Email Gelen Kutunuzu temizler

Cleanfox gelen kutunuza SSL bağlantısı yoluyla erişir ve geliştiriciler, verilerinizin özel kalacağından emin olmanızı ister. Böylece tüm verileriniz korunur ve gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Bağlantı kurulduğunda, Cleanfox tüm kişilerinize, e-postalarınıza, adınız, cinsiyetiniz, resimleriniz ve arkadaşlarınız gibi profil bilgilerinize erişecek. Program daha sonra gelen kutunuzu ve diğer klasörleri tarar ve size temizlenmesi gereken e-postaların sayısını verir.

Sağ üst köşedeki e-posta adresinizi tıklayın ve Clean up my inbox (Gelen kutunuzu temizle)’yi seçin. Program gelen kutunuzu temizleyecek ve temizlenen e-postaların sayısı, kaydedilen CO2 miktarı ve daha fazlası gibi istatistikleri görüntüleyecektir.

Cleanfox ayrıca, gelen kutusundan abonelikler ve bülten listesini toplar. Daha sonra abone olmayı veya aboneliğinizi iptal etmeyi seçebilirsiniz. Listede ayrıca, gönderene göre e-postalar, e-posta açık ücreti ve yıllık yayımlanan CO2 miktarı gösteriliyor. Abone olmaya devam etmek ve Cleanfox’un bülten e-postalarından herhangi birini silmesini istemiyorsanız sağdaki Çapraz düğmesini tıklayın.

Bilgisayarınızı yeniden tarayabilir veya üst menü şeridinden bir Süper Tarama başlatabilirsiniz (Launch a Super Scan). Super Scan e-postalarınızı derinden kontrol eder ve son 10 yıl boyunca gönderilen tüm bültenleri arar.

Genel olarak Cleanfox gelen kutunuzu temizlemenize ve istenmeyen aboneliklerden, haber bültenlerine, promosyonel ve spam e-postalardan kurtulmanıza yardımcı olan hoş bir ücretsiz web hizmetidir. Cleanfox’u kullanarak gelen kutunuzu her taradığınızda veya temizlediğinizde, şirketten gelen Gabrielle size bir teşekkür notu gönderir. Dolayısıyla, gezegeninizi kurtarmak için bir şeyler yapmak isterseniz, cleanfox.io‘ya gidin ve tüm önemsiz e-postalarınızı temizleyin.

İnternet

22 Şubat 2017 at 14:04

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*