CyberGhost VPN ile anonim sörf yapın ve yasaklı sitelere giriş yapın

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün internette her şey mümkündür. Özellikle verileriniz her zaman tehlike altındadır. Sonuç olarak, internet üzerinden anonimlik zorunlu hale geldi! Anonim bir kullanıcı olduğunuzda, IP adresinizi gizleyebilir ve hiç kimse kişisel bilgilerinizi bilgisayarınızdan çalamaz ve dolayısıyla çevrimiçi kimliğinizi koruyabilir ve bilgisayarınızın saldırıya uğramasına karşı koruyabilirsiniz!

İnternette sörf yapma ile ilgili farklı yollar vardır. Biri proxy kullanarak, diğeri ise DNS sunucularını değiştirerek. Bu prosedürler, işi bilmeyen kullanıcılar için kolay değildir. Ancak tek bir tıklamayla anonimlik sağlayabilen ücretsiz VPN programı hakkında konuşmak isteriz.

CyberGhost VPN İnceleme

CyberGhost, Windows’da kimliğinizi tamamen gizleyen ve koruyan bir anonimlik VPN çözümüdür. CyberGhost, CyberGhost Premium Plus, CyberGhost Premium, CyberGhost Classic ve CyberGhost Free olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Özellikleri aşağıdaki gibidir:

CyberGhost Free VPN özellikleri

  • Ayda sadece 1 GB trafik içeriyor.
  • Ücretsiz sunuculara erişim – bu yavaş olabilir.
  • Bekleme süreleri ile sınırlı kullanılabilirlik.
  • 6 saat sonra zorla kopukluk.
  • Bant genişliği yalnızca 2 Mbps ile sınırlandırılmıştır.

Başlamak için yapmanız gereken CyberGhost ile bir hesap oluşturmanızdır. CyberGhost’u indirip kurduğunuzda CyberGhost ile bir hesap oluşturmanız istenir. Bir hesap oluşturabilir ve çok gizlilikli PUK kodunu o sayfanın kendisinden kaydedebilirsiniz. Hesabı başarılı bir şekilde oluşturduktan ve onunla giriş yaptığınızda, “Connect to VPN” yazan bir düğme görürsünüz. Düğmeye tıkladıktan sonra CyberGhost Sunucularına bağlanacaksınız ve çevrimiçi kimliğiniz tamamen gizlenecek. Bir VPN’e bağlanmanın bir ya da iki dakika sürebileceğini unutmayın.

Cyberghost gibi VPN’ler çevrimiçi bağlantınızı şifreler, hem gizliliğinizi hem de güvenliğinizi artırır.

Anonimlik testi

Uygulama, bilgisayarımı anonimleştirmede gerçekten iyi çalışıyor. IP adresimi tamamen değiştirdi.

Test sırasında, Türkiye’deyim ve Kuzey Amerika Sunucularına bağlandım. VPN’ye bağlanmadan önce ve VPN’ye bağlandıktan sonra IP adresimi (www.whatismyipaddress.com) kontrol ettim.

Email testi

Benim tahminim doğruydu – bu uygulama e-posta protokollerini desteklemez. Yani, bu yazılımla anonim olarak e-posta gönderemezsiniz. E-posta protokolleriniz için bir istisna eklemeniz gerekir; aksi takdirde PC’nizden e-posta gönderemezsiniz!

E-posta sağlayıcınız için bir istisna ekledikten sonra, yalnızca kendi IP’inizle e-posta hizmetine bağlanırsınız ve başka herhangi bir anonim IP ile bağlanmazsınız.

İstisna eklemek için CyberGhost’u açın ve Ayarlar seçeneğini tıklayın. Exceptions (İstisnalar) sekmesinin altında, Adding e-mail server (E-posta sunucusu ekleme) düğmesine tıklayın. Burada e-postalarınız için istisnalar ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak

Konumunu gizli tutmak isteyen gizlilik konusunda bilinçli bir kişiyseniz, hızlı ve en iyi yazılımlardan biri olarak kabul edilen CyberGhost’u kontrol etmenizi şiddetle tavsiye etmek isterim.

Üretici sayfadan indir

İnternet Ücretsiz

02 Mart 2017 at 13:47

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*