Çalışan DLL Dosyalarını ve Hangi Programla Çalıştığını Öğrenin

Sponsorlu Bağlantılar

Windows uygulamaları ve süreçleri ‘DLL‘ dosyaları adı verilen bir dosyaya erişir. Bir DLL dosyası, bozuk veya eksikse, genellikle bir uygulamanın veya işlemin doğru şekilde çalışmasını engeller. İhtiyacınız olan DLL dosyası yoksa, bir uygulama veya işlem tamamen başarısız olabilir. Önemli olan, bu dosyalar asla çalıştırmadığınız veya indirmediğiniz halde önemlidir. LoadedDllsView, hangi DLL dosyalarının herhangi bir noktada kullanımda olduğunu gösteren ücretsiz bir Windows uygulamasıdır. Bir DLL dosyası seçebilir ve hangi uygulamanın veya işlemin ona eriştiğini görüntüleyebilirsiniz.

Windows bilgisayarda hangi dll dosyaları çalışır ve bu dll dosyalarını hangi programlar kullanır öğrenmek için doğru yerdesiniz. Bilgisayarda çalışan tüm DLL dosyalarını görebilir, hangi programın çalıştırdığını öğrenebilir, 32 veya 64-bit sistem mi olduğu ve daha bir çok bilgiyi öğrenmek için bu uygulama sizin faydalı olacaktır.

Çalışan DLL dosyalarını ve hangi programın çalıştırdığını öğrenin

LoadedDllsView uygulamasını indirin ve çalıştırın. Kullanılan DLL dosyalarının listesini yüklemek için birkaç saniye bekleyin. Uygulama birkaç saniye boyunca yanıp sönebilir, ancak çalışmasına izin verin ve uygulamayı kapatmayın.

LoadedDllsView size hangi DLL dosyalarının kullanımda olduğunu gösterecektir. Bir DLL dosyasını seçin ve aşağıdaki DLL dosyaları listesindeki panelde hangi uygulamaları veya işlemleri kullandığını görebilirsiniz.

Her bir dosya için kaç tane işleme eriştiğini, dosyanın 32-bit veya 64-bit olup olmadığını, dosyayı oluşturan geliştiriciyi, ürün sürüm adını, yolunu ve daha fazlasını görebilirsiniz. LoadedDllsView, kullanılan her DLL dosyası hakkında detaylı bilgi almanızı sağlar.

LoadedDllsView, DLL dosyalarını filtrelemeye izin verir. Bakmak istediğiniz belirli bir dosya varsa, aramanızı daraltmak için filtreleri kullanabilirsiniz. Dosyaları 32-bit ve 64-bit sürümleriyle, Microsoft tarafından DLL dosyalarına veya dize aramasını getirmek için Ctrl + Q tuşlarına basarak filtreleyebilirsiniz.

Dize arama, virgülle ayrılmış bir veya daha fazla dizeyi içerebilir ve aramayı tümünü veya yalnızca görünür sütunlarla sınırlayabilirsiniz. Görünür sütunları özelleştirmek için onları yeniden sürüklemek için sürükleyip bırakın.

Ancak MSVCR120.dll dosyasının bilgisayarınızdan eksik olması durumunda, bu uygulama size yardımcı olmayacaktır.

LoadedDllsView 32bit indir – LoadedDllsView 64bit indir

Ne & Nasıl Ücretsiz Windows

23 Mart 2017 at 19:11

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*