Dosyaları doğrudan tarayıcıdan bulut hizmetine kaydetme nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet’teki dosyaları tarayıcı üzerinden doğrudan bulut depolama hizmetlerine kaydetmek ve yedeklemek hakkında yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yazıyı hazırlamamızın nedeni, her bilgisayar veya akıllı cihaz kullanıcısı için gereksinim olmasından dolayıdır. İster istemez, her alanda mevcut dosyalarımıza erişmek isteriz.

İnternet, günlük bazda yaptığımız aktivitelerden biridir.Çoğu zaman, daha sonra erişmek için bir veya daha fazla dosyayı bilgisayarlarımıza kaydederiz. Kaydettiğimiz dosyalara her zaman ve her yerden ulaşmak gerekiyorsa, ya bir USB flash diske taşırız veya bulut depolama hizmetlerine yükleriz. Ancak, dosyaları önce İnternet’ten kaydetmek ve daha sonra bulut depolama hizmetlerine yüklemek biraz uğraştırıcı olabilir.

Bu konuyu sıkıntı yapmanız gerek yok, çünkü Cloud Transfer, Save web file to Cloud bu konuda yardımcımız olacaktır. Web dosyalarını neredeyse tüm popüler bulut depolama hizmetleri için doğrudan kaydetme veya yedekleme olanağı tanıyan kullanışlı bir Google Chrome uzantısıdır. Heme işleme başlamak istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın.

Balon ile web dosyalarını doğrudan bulut depolama hizmetlerine kaydetme

1. Adım: Chrome Web Mağazası’ndan Cloud Transfer uzantısını yükleyin. Uzantı uygulama olarak yüklenecek ve Chrome uygulamalar (chrome://apps/) sayfasına gidecek. Uygulama simgesine tıklayarak, uygulama sayfasına geçiş yapın.

2. Adım: Google Drive’dan veya herhangi bir URL’den dosya kaydetmek için seçenekler vardır. Eğer dosyanızı, Google Drive’dan yüklemek istiyorsanız ‘Select a file to transfer from Google Drive’ düğmesine tıklayın. Bunun dışında bir web sayfasından dosya yüklemek istiyorsanız ‘New URL’ düğmesine tıklayarak URL bağlantı linkini yazın.

3. Adım: İsteğe bağlı olarak bir dosya adı yazabilirsiniz. Sonra, dosyayı yüklemek istediğiniz bulut hizmetini seçmek için’ Select a Cloud Service’ açılır menüsünden Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive, Box.com, Evernote, Facebook, Flickr, Picasa, Amazon Cloud Drive ve Alfresco bulut hizmetlerinden birini seçin.

4. Adım: Microsoft OneDrive hesabınıza dosya başına 100 MB yükleme sınırı; Box.com hesabınıza dosya başına 250 MB yükleme sınırı; Flickr, Facebook sadece resim tipi dosyaları kaydetme uyarılarını görürsünüz. Her şey tamamlandıktan sonra Save to Cloud düğmesine tıklayın.

5. Adım: Dosyaları yüklemek için seçtiğiniz bulut depolama hizmetine bağlanmanız için ayrı bir pencere açılır. Bağlanın “Bulut hizmetinin adı” düğmesine tıklayın.

6. Adım: Bulut hizmetine giriş yapmanız gerekir. Bulut hizmeti bilgilerinizi girerek giriş yapın ve dosyaları istediğiniz alana kaydedin.

İnternet Ne & Nasıl

29 Ekim 2017 at 16:36

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*