DSLR fotoğraf makinenizin lensi nasıl temizlenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Son yıllarda fotoğraf çekme alışkanlığının artmasından dolayı, DSLR fotoğraf makinesi kullananların sayısı da hızlı bir şekilde artmaktadır. Birçok kişi yaratıcı yönlerini sosyal medyada sergilemek için “profesyonel fotoğrafçılığa” yöneliyor.

Üstün özelliklere sahip en iyi kameraların en iyi çekimleri sağlaması, zaman ve dayanma gücü testine dayanacağı anlamına gelmiyor. Eğer bir DSLR fotoğraf makineniz varsa, kameraya bakım yapmak son derede önemlidir.

Görüntü kalitesini etkileyecek en önemli etkenlerden birisi de mercektir. İyi bir fotoğraf çekimi için temiz objektif zorunludur. Bu yazımızda kamera lensini temizleme ve temiz tutma konusunda yardımcı olan ipuçlarını veriyoruz.

DSLR fotoğraf makinesi lensini temizlemek için ipuçları

Bir çoğumuz, fotoğraf makinesini aldıktan sonra her şeyin tamamlandığını zannediyor. Ancak, mercek temizliği gözden kaçan önemli etkenlerden biridir. Şimdi, aşağıdaki bu önemli noktaları yapmıyorsanız vakit kaybeden uygulamaya başlayın.

Lens temizleme seti satın alın; genellikle bir mikrofiber bez, üfleyici fırça ve bazı lens temizleme sıvısından oluşur.

Koruma kılıfını gözden kaçırmayın: Muhafazayı/koruma kılıfını düzenli olarak temizleyin; ünite kiri, gres ve tozu çabucak alacak ve kameranızın objektifini engelleyebilecektir.

Temizleme için kullandığınız bezlere dikkat edin: Kamera merceğini/lensini silmek için nemlendirilmiş bir bez ve su kullanmaktan kaçının. Kuru bir mikro elyaf bezi, tüm pislikleri ve tozları temizlemelidir.

Bir lens filtresi satın alın: Filtre lensinizin ön elemanını koruyacaktır.

Evet bunlar çok basit gözükebilir ancak kameranızın merceğini temizlemek için önemli noktalardır.

Donanım Ne & Nasıl

22 Ekim 2017 at 15:08

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*