Microsoft Edge Tarayıcısında WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp web sürümü ile Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve Safari gibi web tarayıcılardan daha kolay erişim için izni vermektedir. Tarayıcı listesinde Microsoft Edge eksikti, artık o da eklenmiştir. Microsoft, bu alanlarda her zaman geç kalmaktadır ve şimdi bile tam anlamı ile bir çözüm içermemektedir. Edge tarayıcısında WhatsApp kullanmak isteyenler için geçici bir çözüm var.

Edge tarayıcısında Whatsapp kullanımı

Opera, Safari veya Chrome gibi tarayıcılarda WhatsApp web sayfasını açtığınızda, doğrudan bir QR tarama kodunu görüntüler. Edge tarayıcısında da Whatsapp web sayfasını ziyaret ettiğinizde QR kodu görmelisiniz.

Edge tarayıcısını açın ve WhatsApp web sayfasına gidin. QR kod taramasını yaparak Whatsapp uygulamasını Edge tarayıcısında kullanmaya başlayabilirsiniz.

edge-tarayicisinda-whatsapp-kullanimi-1

Edge ile Whatsapp kullanmak isteyenler bu konuda sorun yaşayabiliyor. Aşağıdaki işlemleri yaparak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer Edge tarayıcısında Whatsapp web sayfasında QR kodu görmezseniz;

WhatsApp web sayfasında F12 tuşuna basarak Geliştirici Araçları penceresini ortaya çıkarın.

Öykünme sekmesine tıklayın ve ardından Kullanıcı aracısı dizesi seçeneğini Microsoft Edge’den Opera/ Chrome/Mozilla Firefox olarak herhangi bir tarayıcıya değiştirin. Açılır menüden herhangi bir tarayıcı seçerek QR kodun görünüp görünmediğini anlık olarak görebilirsiniz.

edge-tarayicisinda-whatsapp-kullanimi

Şimdi, Microsoft Edge tarayıcısında WhatsApp web açılış sayfasını tekrar çalıştırın. QR kodun görünür olması gerekir. Akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını kullanarak kodu tarayın. Şimdi Microsoft Kenar tarayıcınızda WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Ne & Nasıl PCsen

19 Ekim 2016 at 22:02

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*