eSafely: Uygunsuz İçeriklerden Çocuklarınızı Koruyun

Sponsorlu Bağlantılar

Biz iş ve sosyalleşme,eğlence ve alışveriş için her şey için internet üzerinden daha fazla uğraşıyoruz ve daha fazla güveniyoruz. Ama çocukların online internet kullanımı üzerinde ebeveynlerin kontrol sahibi olmaları son derece önemlidir .

eSafely çocuklar için internet ortamını daha güvenli bir yer yaparak bu konuda size yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Dört büyük tarayıcılar yani Google Chrome , Mozilla Firefox , Microsoft Internet Explorer ve Apple Safari için bir uzantı olarak kullanılabilir, bu kullanışlı uzantı Facebook , YouTube ve Wikipedia yetişkin içerikleri engellemeyi sağlar. Clearch çocuklar dahil olmak üzere herkes için uygunsuz içerikleri engelleyen ve uygun sonuçlar gösteren bir arama motoru.

eSafely

ESafely kullanmak son derece ölü basittir sadece aşağıdaki bağlantıdan uygulamayı indirin. eSafely herhangi bir yapılandırma gerektirmez ve otomatik olarak kurulum sırasında tüm özellikleri sağlar.

Haydi şimdi eSafely uzantısının özelliklerine bakalım;

Kid Safe Search – Çocuklar için güvenli arama

Web aramalarında çocuklarınız için uygunsuz içerikler konusunda endişeleniyor musunuz? eSafely, Clearch ile sadece temiz arama sonuçlarını gösterir, tarayıcınızın varsayılan arama motoru yanı sıra Google, Yahoo, Bing ve daha fazlası gibi tüm popüler arama motorları yerini alır. Bu çocuklarınız için uygun olan yararlı bilgileri aramak, 18 + çıplaklık, şiddet vb uygunsuz içeriklere karşı güvenli koruma sağlar.

eSafely-Search

Kid Safe Wikipedia – Çocuklar için güvenli Wikipedia

Wikipedia (Vikipedi) mükemmel bir öğrenme aracıdır, birçok anne-baba çocuklar için Wikipedia erişimi engellemek isteyebilir. Dünyanın en büyük ansiklopedi merkezi, cinsiyet, çıplaklık ve şiddet gibi unsurları sergileyen görüntüler içermiyor olsa da, bu tür görsel durumlara maruz kalmadan bu tür içerikleri engelleyerek Vikipedi de güvenli bir şekilde bilgi öğrenmeleri mümkün olacak.

eSafely-Wikipedia

Kid Safe YouTube – Çocuklar için güvenli Youtube

YouTube ilk etapta uygunsuz videolar yüklenmesine izin vermese de, sadece yetişkin izleyiciler için bazı videolar olabiliyor. Normalde, kullanıcılar uygunsuz içerikler bulunan videoları 18 yaş üzerinde olduğunu onaylayarak bu tür videoları görebilir, ama eSafely yüklü bilgisayarlarda, bu düğme otomatik olarak gizli olacak ve çocuklarınız herhangi bir 18+ video içerikleri görmeleri mümkün olmayacak.

eSafely-YouTube

Ayrıca, bu tür videolar, önerilen video listesinden kaldırılacaktır. Çocuklar eSafely uzantısı olmayan bir hesaptan YouTube’a giriş yapsa bile, YouTube’un Güvenlik Modu bu tür videoları açmamak için zorlar. Son olarak, çocuklarınız video yorumlarında uygunsuz sözler yazmak istediği zaman, Lütfen nazik olun şeklinde bir bildirim alacaktır. Böylece çocuklarınızın kendisi bile uygunsuz yorumlar yapamayacak.

Kid Safe Facebook – Çocuklar için güvenli Facebook

YouTube gibi, Facebook da online uygunsuz içeriklerin yanı sıra yetişkinler için içerik olabilir ve eSafely benzer bir şekilde bunu ele almaktadır. Çocuklar için uygun olmayan mesajlar ve görüntüleri kendi zaman çizelgelerinde görünmesini engellenir. Ayrıca, çocuklarınız herhangi bir saldırı veya uygunsuz mesaj göndermek istediği zaman, kibar olun şeklinde uyarı alacaktır. Diğer kişiler çocuklarınıza böyle bir mesaj gönderse bile görüntülenmeyecektir. Çocuklarınız veya karşıdaki insanlar uygunsuz mesaj yazdığı zaman sadece kibar olun şeklinde uyarı mesajı alır.

eSafely çocuklar için güvenli online tarama ve iletişim sağlamak için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca Menü> Araçlar> Uzantılar menüsünden Gizli mod için uzantıyı etkinleştirmeniz gerekir.

eSafely Uzantısını Yükle

Genel İnternet Ne & Nasıl PCsen

13 Ekim 2013 at 05:14

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*