Facebook’a 360 derecelik fotoğraf nasıl yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yılın başlarında, Facebook, kullanıcıların 360 derecelik bir görünüme sahip fotoğrafları yükleyebilmelerini sağlayan bir özellik başlattı. Bu sayede kullanıcılar bir sahneyi her açıdan, üstten aşağıya, öne ve arkaya görüntüleyebilir.

360 derecelik fotoğraf, özel bir 360 kamerayla veya iPhone’unuzda veya bir Samsung Galaxy akıllı telefonda yalnızca bir panorama görüntüleyerek oluşturulabilir. Aynı işlemi Android cihazınızda yapmak için Sokak Görünümü ve Google Kamera gibi uygulamalar kullanılabilir.

360 derecelik fotoğraflarla aşina olabiliriz ancak Facebook üzerinde paylaşmayı düşünmüyoruz. Belki de, yüklemeyi bilmediğimiz için denemeyi düşünmüyoruz. Yukarıda bahsedilen araçlardan herhangi birini kullanarak attıysanız, normal bir fotoğraf yüklemeyle aynı işlem yapılmaktadır. Facebook’ta 360 derecelik fotoğraf yayınlamak hakkında bu yazımız faydalı olacaktır.

Bilgisayar ve akıllı telefonlardan Facebook’a 360 derecelik fotoğraf yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Bilgisayardan Facebook’a 360 derecelik fotoğraf yükleme

1. Adım: Bilgisayar üzerinde tarayıcıyı açın ve Facebook hesabına giriş yapın.

2. Adım: Haber Kaynağı bölümünün üstündeki veya zaman çizelgenizdeki Fotoğraf/Video sekmesini tıklayın. Bir fotoğraf seçin ve yükleyin. İstediğiniz kitleyle paylaşın. Fotoğrafı görüntülemek için tıklayın ve sürükleyin.

Akıllı telefonunuzdan Facebook’a 360 derecelik fotoğraf yükleme

1. Adım: Haber kaynağı bölümünün üst kısmındaki ve zaman tüneli üzerinde Ne düşünüyorsun, üzerine dokunun.

2. Adım: Fotoğraf/Video seçeneğine dokunun, bir fotoğraf seçin ve yükleyin. İstediğiniz kitleyle paylaşın. Fotoğrafı görmek için telefonunuzu eğin ve hareket ettirin veya parmağınızı sürükleyin. Fotoğrafa tam ekran olarak bakmak için de dokunabilirsiniz.

Şu an itibariyle Facebook, bir seferde yalnızca bir tane 360 derece fotoğraf yayınlamaya izin veriyor ve bu, profil resimleri için geçerli değil. Facebook’ta yayınlanan 360 videodan farklıdır. Bu videolar, bir sahneyi tamamen yakalamak için özel bir kamera seti kullanılarak oluşturulmuştur.

İnternet Ne & Nasıl PCsen

28 Ekim 2017 at 15:56

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*