Facebook bilgilerinize erişebilen uygulamaları görmek ve kaldırmak

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook hesap bilgilerime erişen uygulamaları görmek ve kaldırmak istiyorum diyorsanız, bu rehberimiz yardımcı olacaktır. Facebook bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atacak uygulamaları kaldırmak iyi olacaktır.

Çoğumuz daha ilk çıktığından itibaren Facebook’tayız. Yıllar geçtikçe, Facebook sosyal ağ hizmeti, hizmetlerini daha da genişletti ve artık kişisel kullanıcı verileri için büyük bir erişime sahiptir. Facebook kimlik bilgilerini kullanarak harici uygulamalara ve hizmetlere giriş yapmak da mümkündür.

Fakat çoğumuz, Facebook kullanarak oturum açtığımız tüm uygulamaları ve hizmetleri takip etmiyoruz. Dolayısıyla, bu uygulamalar kişisel bilgilerimizi kendi kullanımları için ayıklamaktadır.

Ancak, Facebook hesap bilgilerinizi kullanan tüm uygulamaları izleyebileceğiniz bir yol var. Facebook ayarlar sayfasında, hesabı oluşturduğunuzdan beri oturum açtığınız tüm uygulamaları listeleyen özel bir bölüm var. Aynı sayfada, bu uygulamaların Facebook hesap bilgilerine erişmesini de kaldırabilirsiniz.

Facebook hesap bilgilerine erişebilen uygulamalar

1. Adım: Bunu yapmak için, Facebook uygulamasındaki ‘Hesap Ayarları‘ seçeneğine gidin ve ‘Uygulamalar‘ seçeneğine tıklayın. Bu, Facebook’ta oturum açtığınız tüm uygulamaları gösteren bir sayfa açacaktır.

2. Adım: Şimdi, ‘Facebook ile Giriş Yapılanlar‘ seçeneğine tıklayın. Facebook’a erişimi olan tüm uygulamaların bir listesi burada görünecektir.

3. Adım: Buradan, Facebook’a erişimi olan uygulamaları tamamen kaldırmak için, her uygulamaya tek tek seçin. Aynı anda birden fazla uygulamayı kaldırmanın bir yolu yoktur. Facebook kimlik bilgilerini kullanmaya yetkili çok sayıda uygulamanız varsa bu biraz zamanınızı alacak.

‘Uygulamalar’ sayfasından, oyunlardan ve uygulamalardan bildirim uyarıları almayacağınızı da seçebilirsiniz. Seçenek varsayılan olarak açıktır. Bu özelliği kapatmak, can sıkıcı uygulamalardan ve oyunlardan gelen tüm bildirimleri sona erdirir.

Daha ayrıntılı denetim için, uygulamaların hangi bilgilere erişebileceğini seçebilirsiniz. Kategorileri seçmek / seçimini kaldırmak için öğeye tıklamanız yeterlidir. Dahil edilen kategorilerin bazıları Biyografi, Doğum Günü, Aile ve ilişkiler, İlgilenenler, Geçerli konum ve daha fazlasıdır.

Uygulamaların hangi bilgilere erişebileceğini seçmek için bir seçenek de var. Bu, ‘Facebook ile giriş yapılanlar’ bölümünde bir uygulamanın adına tıklayarak gerçekleştirilebilir.

Bunun gizliliğinizi etkilemeyeceğini düşünüyorsanız, “Uygulamalar” bölümüne tıklarken Facebook şunu açıkça söyler: “Facebook’ta adın, profil resmin, kapak fotoğrafın, cinsiyetin, ağların, kullanıcı adın ve kullanıcı kimliğin her zaman hem insanlara hem de uygulamalara açıktır.”

Bundan sonra, istenmeyen uygulamalardan birden fazla bildirim aldıysanız ve bunları kaldırmak istiyorsanız, ne yapacağınızı bilirsiniz.

Etiketler:

İnternet Ne & Nasıl

27 Ekim 2017 at 19:40

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*