Tüm Facebook Haber Kaynağını düzenleme ve özelleştirme nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda Facebook haber kaynağında işe yarayan şeyler görmek oldukça zor olmaya başladı. Yüzlerce gereksiz içerikleri görmek zorunda olduğumuz zamanlar can sıkıcı olabilir. Sayfa ve grupların zaman çizelgelerine ekledikleri paylaşımlardan dolayı, arkadaşlarınızın paylaşımları bulmak zor olmaktadır.

Bunun için herkes, beğendiği veya takip ettiği sayfalardan ayrılmak zorunda kalıyor. Bazen faydalı içerikler paylaşıldığı için tamamen kaybetmek de istemeyiz. Bu nedenle Facebook haber kaynağını düzenlemek gereksinimi duyarız. Aslında, basit bir kaç adımla Facebook haber kaynağını özelleştirebilir ve istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Tüm Facebook Haber Kaynağını düzenlemek veya özelleştirmek için basit bir yol var. Sizde buna ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Facebook Haber Kaynağını düzenleme ve özelleştirme

1. Adım: Facebook‘un Ayarlar sayfasında, aşağı ilerleyin ve Haber Kaynağı Tercihleri bölümüne gidin. Şimdi aşağıdaki dört seçeneği görmelisiniz:

  • Başta görmek istediğin kişilere öncelik ver
  • Gönderilerini gizlemek istediğiniz kişileri takibi bırak
  • Takip etmeyi bıraktığın kişilerle yeniden bağlantı kur
  • İlgi alanlarına uyan Sayfalar keşfet

Diğer seçenekleri gör seçeneği de vardır. Buna tıkladığınızda, haber kaynağında gizlenen uygulamalar listelenir.

2. Adım:Başta görmek istediğin kişilere öncelik ver‘ seçeneğini seçtiğinizde, beğendiğiniz / takip ettiğiniz tüm sayfaları ve listenizdeki tüm arkadaşları gösterir. Daha sonra bunları önce haber kaynağınızda görmek için onları seçebilirsiniz. Bazı işlem ikinci seçenek için de geçerlidir.

3. Adım:Takip etmeyi bıraktığın kişilerle yeniden bağlantı kur‘ bölümünde, takibi kaldırdığınız kullanıcıların ve sayfaların bir listesi gösterilir. Bunları yeniden seçebilir, onları tekrar takip etmeye başlayabilirsiniz. Bundan sonra, paylaşımlarını tekrar haber akışında göreceksiniz.

4. Adım:İlgi alanlarına uyan Sayfalar keşfet‘ seçeneği, takip edebileceğiniz Spor, Hayvanlar ve Evcil Hayvanlar, Yemek ve Seyahat gibi farklı kategorilerdeki diğer Facebook sayfalarını önerir. Her sayfanın ikonu da arkadaşlarınızdan hangisini beğenmiş gösterir.

Son olarak, Facebook kullanıcıları benzer adımları bilgisayarda tarayıcıdan yapabilir. Yapılacak işlemlerin tamamı sağ üst kısımdaki aşağı ok düğmesine tıklamak ve ‘Haber Kaynağı Tercihleri‘ ayarına gitmektir.

Daha sonra yukarıda bahsettiğimiz seçenekler aynen görünecektir. Bunlar daha sonra benzer bir şekilde ayarlanabilir. Evet, sizde Facebook haber kaynağı akışında görmek istediğiniz veya görmek istemediğiniz paylaşımları bu sayede kolayca ayarlayabilirsiniz.

Etiketler:

İnternet Ne & Nasıl PCsen

28 Ekim 2017 at 12:21

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*