Facebook hesabımı kalıcı olarak nasıl silebilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook hesabını tamamen silmek istiyorsanız bu rehberimiz yardımcı olacaktır. Facebook’tan ayrılmaya karar verdiyseniz Facebook hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak, silinmiş bir hesabın yeniden etkinleştirilmesi ve profilinizde paylaştığınız her şeyin de silindiğini unutmayın.

Facebook, en çok kullanılan sosyal paylaşım ağlarından biridir. İlk çıktığından şimdiye, tüm kullanıcıları bağımlı hale getiren bu uygulamadan kurtulmak pek kolay değildir. Günlük alışkanlıkların en başında gelmektedir. Bir çok kullanıcı, sabah erken kalkar kalkmaz hemen Facebook paylaşımlarını takip etmektedir. Eğer her şeyi bir kenara bırakıp, Facebook hesabını tamamen silmeye karar verdiyseniz bu rehberimiz yardımcı olacaktır.

Şunu da unutmayın ki, Facebook, Snapchat hesabını silmekten biraz farklıdır. Facebook, yapılan işlemler sonucunda hesabı hemen silmez. 14 günlük bir geri dönüş süresi vermektedir. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yaptığınız an hesabınız aktif olarak kullanıma devam edecektir.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Adım: Facebook‘ta oturum açın ve Ayarlar‘a gidin (sağ üst köşedeki aşağı bakan ok).

2. Adım: Genel Hesap Ayarları bölümünde ‘Facebook verilerinin kopyasını indir‘ seçeneğini tıklayın. (Bu seçenek size kalmış, isterseniz indirmezsiniz.)

3. Adım: https://www.facebook.com/help/delete_account bağlantısına gidin ve Hesabımı Sil seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Bunu yaptıktan sonra, son onay için şifrenizi ve resimde gösterilen kodu girmeniz istenir.

Son olarak, Facebook, hesabınızın silinmek üzere zamanlandığını ve 14 gün içerisinde silineceğini belirtir. Fikrinizi değiştirdiğinizde, silme isteğini iptal etmek için 14 gün içinde istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz.

Facebook, fotoğrafların, durum güncellemelerinin veya diğer ilgili verilerin de dahil olduğu, gönderdiğiniz tüm şeyleri silmek için silme işleminin başlangıcından 90 güne kadar sürebileceğini de ekliyor.

İnternet Ne & Nasıl

25 Ekim 2017 at 16:08

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*