Facebook Messenger canlı konum paylaşma nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook son zamanlarda Messenger uygulaması için bir güncelleme yayınladı. Güncellemeden sonra kullanıcılar, Messenger uygulamasından doğrudan canlı konum paylaşma olanağına sahip olacaklar.

Kullanıcılar yeni konum paylaşma özelliğiyle konumlarını bir saat kadar sürekli canlı olarak paylaşabilir. Bu, Apple Haritalar ve Google Haritalar’ın sunduğu işlevselliğe benzer.

Raporlara göre, Messenger kullanıcılarının sohbet ederken birbirlerine en çok sorduğu sorulardan biri “Neredesin veya ne kadar uzaktasın?” Kullanıcıların en çok ilgilendiği şeylerin arasında olduğunu göz önünde bulundurarak, Facebook canlı konum paylaşma işlevselliğini sağlamaya karar verdi.

Konumunuzu bir Messenger kullanıcısıyla paylaştıysanız, konumunuzu canlı olarak sonraki 60 dakika boyunca görebilirler. Konum paylaşımının isteğe bağlı bir özellik olduğu dikkat çekmektedir. Belirli bir zamanda, Facebook, istediğiniz kadar çok arkadaşınızla konumunuzu paylaşmanıza izin verir.

Facebook Messenger’da canlı konum paylaşımı nasıl kullanılır?

1. Adım: Konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişinin üzerine dokunun.

2. Adım: Şimdi ‘Diğer’ simgesine dokunun.

3. Adım: Açılan seçenekler arasından Konum seçin.

4. Adım: Şimdi, bulunduğunuz konumun bir haritasını ve canlı konumunuzu paylaşmak için Mavi bir renk çubuğuna dokunma seçeneği görürsünüz. Konumu paylaşmak için çubuğa dokunun.

5. Adım: Harita üzerinde konumunuzla birlikte görünen ‘Paylaşmayı Durdur’ seçeneğine dokunarak, konumunuzu paylaşmayı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

6. Adım: Haritada, konumunuzu ne kadar süre paylaşacağınızı bildiren bir kronometre var.

Haritada statik bir yer paylaşmak da mümkündür. Bu durumda, arkadaşlarınız sizi bir saat boyunca izleyemez. Bir toplantı yerini arkadaşınızla paylaşmak isterseniz, bu kullanışlı olabilir.

İnternet Ne & Nasıl

24 Ekim 2017 at 18:10

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*