Fotoğraf Düzenlemek İçin Word 2013 Resim Düzenleme Araçlarını Kullanın

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Word 2013 bazı yaratıcı özelliklerin yanı sıra, bazı şaşırtıcı resim düzenleme özellikleri de sunuyor. Tabii ki, bu Photoshop gibi üstün özellikler beklemek yanlış olur ama temel resim düzenleme için Microsoft Word 2013 kullanmanızı tavsiye ederiz. Bugün, resimlerinizi, fotoğraflarını düzeltmek, düzenlemek ve geliştirmek için Microsoft Word 2013 resim düzenleme araçlarını nasıl kullanacağınızı göreceğiz.

Word 2013 Resim Düzenleme Araçları

Microsoft Word programını açın ve ‘Insert-Ekle’ sekmesine geçin, bir resim veya görüntü seçin ve Word belgesine yerleştirin.

word 2013 resim duzenleme

‘Picture Tools-Resim Araçları’ başlığı altında, ‘Format’ sekmesini bulacaksınız. Sol taraftaki ‘Adjust-Ayarla’ bölümüne doğru hareket ettirin ve istediğiniz seçeneği belirleyin.

word 2013 resim ayarlama

Size görünür olacak birinci seçenek olacaktır.

Arkaplan Kaldırma

Adından da anlaşılacağı gibi seçeneği seçerek renkli desenlere dayalı bir resmin bölümlerini kaldırabilirsiniz.

Düzeltmeler

Remove Background-Arkaplan Kaldır seçeneğine bitişik olarak Corrections-Düzeltmeler seçeneğini bulacaksınız. Aşağı doğru açılana basın ve en iyi görüntü uygun seçeneğini seçin. Ekran sunumu üzerinde keskinleştirmek, yumuşatma ve görüntünün parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

word 2013 resim duzenleme 1

Renk Efektleri Uygulama

Eğer görüntü / resmin daha çekici görünmesi için farklı renk efektleri uygulayabilirsiniz. Mevcut seçenekler sepya tonu, gri tonlama ve daha birçok efekt var.

Sanatsal Efektler

Adjust-Ayarla grubunda bulunan kurşun kalem çizimi, bulanıklık, kömür çizimi, boya darbeleri ve çeşitli ortamlarda yapılmış gibi resimlere 23 özel efekt uygulayabilirsiniz.

word 2013 resimlere efekt verme

Resimleri Sıkıştırma

Sıkıştır özelliğini kullanarak Word belgesinde resim veya fotoğrafları yeniden boyutlandırma yapabilirsiniz. Seçeneğe bastığınızda bir iletişim kutusu açılacak ve aşağıdaki sıkıştırma seçeneklerini göreceksiniz.

Sadece bu resim için geçerlidir: Seçili resim veya belgedeki tüm resimleri sıkıştırmak veya değiştirmek isteyip istemediğinizi seçin.

Resimlerin kırpılan kısımlarını silin: Kırpmanın dışında kalan görüntüleri alanlarını kaldırın. Kırpılan kısımlar bir kez kaldırılırsa artık geri alınmaz.

word 2013 resim kirpma

Resim Sıfırla

Görüntülere uyguladığınız renk, parlaklık, kontrast gibi ayarları geri almak, sıfırlamak için bu aracı kullanabilirsiniz.

Word 2013 kullanarak resim düzenleme yaptınız mı? Yoksa, ilk defa Word 2013’de resim düzenleme aracını mı fark ettiniz?

Genel Ne & Nasıl PCsen Özel

16 Ekim 2013 at 00:07

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*