Free Firewall: Windows PC İçin Tam Bir Güvenlik Duvarı Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Free Firewall, Evorim tarafından geliştirilen profesyonel özellikler ve mükemmel işlevselliği ile Windows için ücretsiz bir güvenlik duvarı yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü dokunmatik cihazlar için de optimize edilmiştir. Güvenlik duvarı (Firewall) tamamen güvenli ve işlevseldir, bu aracı kullanarak herhangi bir yazılım önleyebilirsiniz. Farklı uygulamalar ve servisler için daha kolay internet izinleri ile farklı modlarda çalışma yapmak mümkündür. Free Firewall kullanımı kolaydır ve varsayılan Windows Güvenlik Duvarı yerine kullanılabilir.

Windows İçin Free Firewall

Başlamak için, Windows sisteminize uygun olan versiyonu indirmeniz gerekir. Yükleme ve kurulum yaptıktan sonra Free Firewall otomatik olarak Windows Güvenlik Duvarı’nı kapatarak varsayılan olarak güvenlik duvarı yazılımı yerini alır.

Program çalıştıktan sonra tüm aktif uygulamaların listesini gösterecektir. Listeden uygulama karşılarında yer alan butonlara tıklayarak uygulamaları engelleyebilir veya aktif hale getirebilirsiniz. İnternet ve ağ erişim hizmetlerin listesini görüntülemek için Services (Hizmetler) sekmesine geçin. Buradan internet ve ağ hizmetlerini engelleyebilir veya izin verebilirsiniz.

free-firewall-windows-pc-icin-tam-bir-guvenlik-duvari-cozumu

Program dahili Credulous ve Paranoid modları ile birlikte geliyor. Eğer Paranoid modunu seçerseniz, tüm uygulamaların internet erişimi bloke edilecek ve sadece sizin önceden belirlediğiniz uygulamalar erişim sağlayabilir. Credulous modunda, tüm uygulamalar internet ve ağ erişimine sahip olacaktır.

Ayrıca, önceki durumlarına bakılmaksızın tüm uygulamaların internet ve ağ erişimini engellemeyi sağlayan Blockade adında ek bir özellik mevcuttur. Tamamen tek seferde internet kullanırken tüm uygulamaları devre dışı bırakmak istediğiniz zaman bu özellik kullanışlı olacaktır.

Free Firewall, sadece güvenlik duvarı değil aynı zamanda ek güvenlik özellikleri ile birlikte geliyor. Arka planda kullanıcı davranışları günlükleri, web sayfada kullanıcı izleme parçalarını ve analiz hizmetleri etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca tüm Windows Telemetri verileri engelleyebilirsiniz.

free-firewall-windows-pc-icin-tam-bir-guvenlik-duvari-cozumu-1

Free Firewall tüm olası hack uygulamalarını engeller ve bilgisayarınıza veri güvenliğini sağlayan bir dahili Hack önleyici ile birlikte geliyor. Extras sekmesi altında tüm bu özellikleri etkinleştirmek / devre dışı bırakmak mümkündür.

Anti-virüs yazılımları yalnızca bilinen tehditlere karşı korur. Yeni virüsler, sadece anti-virüs veritabanına sonradan alınır. Bu arada, bir virüs hasara yol açabilir. Free Firewall ile hangi programların arka planda veri aktarımı yaptığını belirlemek ve bunları önlemek için yardımcı olur. Yani kişisel bilgilerinize yabancı ellerin ulaşmasını engeller.

Arka planda bir kötü amaçlı yazılım çalıştıran ve uzaktan saldırılar için istismar edilebilir bilgisayarlarda bir sürü bot ağları oluşur. Free Firewall hızlı bir şekilde arka planda veri transferi hakkında sizi uyarır ve veri aktarımını engelleyebilir.

Diğer birçok güvenlik duvarı programların aksine, Free Firewall paralel olarak başka bir güvenlik duvarı ile çalıştırılabilir.

Genel olarak, Free Firewall iyi görünüyor ve ek özellikler her şeyi daha iyi yapıyor. Gerçekten Windows bilgisayarınız için tam bir güvenlik duvarı çözümü arıyorsanız Free Firewall uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz. Aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Free Firewall 32 Bit İndir Free Firewall 64 Bit İndir Üretici Sayfadan İndir

İnternet Ücretsiz Windows

02 Ekim 2016 at 17:21

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*