Google Chrome’da Adobe Flash Player Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Web sitelerin çoğunluğu HTML5 videolara geçiyor, ancak yinede Adobe Flash Player kullanan bazı siteler var. Adobe Flash Player’ı Firefox’a yüklemek ve kullanmak çok kolaydır, ancak Google Chrome’da ayrı bir yükleyici olmadığı için biraz karışık gelebiliyor. Neyi nasıl yapacağınızı bilmediğiniz zaman, karışık gelmesi normaldir. Bu konuda sorun yaşamanızda normaldir.

Adobe Flash Player yüklü değil veya engelleniyor” şeklindeki bir ileti kutusu görüyorsanız, önce Adobe Flash Player’ı yüklemeniz ve daha sonra Chrome ayarlarında etkinleştirmeniz gerekir.

Evet, bu yazımızda Google Chrome tarayıcısında Adobe Flash Player etkinleştirme nasıl yapılır, onu göreceğiz.

1. Adım: Öncelikle Windows 10/Windows 8 sistemleri için ve Opera ve Chromium için Flash Player sürümü indirin. Eğer daha önceden indirme yaptıysanız üçüncü adıma geçin.

2. Adım: İndirilen kurulum dosyasını çalıştırın. Adobe Flash Player’ın her zaman en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için sisteminizde otomatik olarak güncellemeleri indirip yüklemesine izin verin.

3. Adım: Kurulum tamamlandıktan sonra, Chrome web tarayıcısını yeniden başlatın, adres çubuğuna chrome://settings/content/flash yazın ve ‘Sitelerin Flash çalışmasına izin ver‘ etiketli seçeneğini etkinleştirin.

4. Adım: Adobe Flash Player’ı etkinleştirmek istediğiniz web sitesini ziyaret edin. Site bilgilerini görüntüle simgesini (adres çubuğundaki web sitesi adresinin hemen solunda) tıklayın ve Flash açılır seçeneklerinden Bu sitede her zaman izin ver seçeneğini seçin. (Bazı web sitelerde site bilgilerini görüntüleme simgesi sadece ünlem işareti olarak gösterilir. HTTP kullananlar sitelerde ünlem işareti, HTTPS sitelerde ise Güvenli seçeneğini görürsünüz. )

Artık, bu web sitesini ziyaret ettiğinizde Adobe Flash Player çalıştırılmasına izin verilecektir. Eğer dilerseniz, Genel varsayılanı kullan (Sor) seçeneğini seçerseniz, Flash ile çalışan bir video görüntülemek istediğiniz, video alanında Flash Player’ı etkinleştirmeniz istenir. Ben bu seçeneği kullanıyorum ve ihtiyacım olduğunda kolayca etkinleştiriyorum.

İnternet Ne & Nasıl

01 Kasım 2017 at 09:51

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*