Google Fotoğraflar, videoları önbelleğe alarak daha fazla İnternet verisi kullanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Google son zamanlarda kullanıcıların İnternet verilerini kurtarmak için çeşitli girişimlerde bulundu. Google Chrome, diğerleri arasında Google Chrome gibi yeni veri tasarrufu özelliklerinin yanı sıra arama devi artık Google Fotoğraflar’a yeni bir veri saklama özelliği getirdi.

Şirket, kullanıcıların telefonda izledikleri videoyu önbelleğe almasını önleyen bir güncellemenin parçası olarak yeni bir özellik sundu. Bu, yalnızca bir kullanıcı videoyu her açtığında kullanılan verileri kaydeder, aynı zamanda herhangi bir yükleme süresi olmadan erişmeyi daha hızlı hale getirir.

Google Fotoğraflar değiştirme günlüğü, “Bir video izledikten sonra, ek verileri kullanmadan daha hızlı tekrar oynatılmak üzere önbelleğe alınacak” diyor. Güncelleme ayrıca performans iyileştirmeleri getiriyor. Bu yeni özellik el cihazında biraz yer kaplarken, kullanıcılar istediği zaman çıkarabiliyorlar. Sadece cep telefonunun önbelleği temizlemeyi kaydırabilirsiniz.

Google Haziran ayında, özelliklerinden birini Fotoğraflar uygulamasından kaldırdı. Şirket, cihaz şarj edilirken resim ve video yedekleme seçeneğini kaldırdı. Tam olarak özelliğin ne zaman kaldırıldığı belli değil, ancak bazı kullanıcılar değişikliği görüp Google forumlarına yazdı. Bunu takiben, Google temsilcileri sözü geçen özelliğin kaldırılmasını onayladı.

Bazı kullanıcılar, belirli özelliğin en son güncellemeyi kaldırarak ve Fotoğraf uygulamasının eski sürümüne geçerek kaldırılabileceğini belirtti. Ayrıca, uygulamayı güncellemeden önce “şarj ederken yalnızca yedekleme” seçeneğini etkinleştirmenin özelliği koruduğundan bahsedildi.

Uygulama kısa bir süre önce Android ve iOS’da ‘Arşivle’ seçeneğini ekledi. Bu özellik kullanıcıların belirli resimlerini özet akışlarından gizlemesini ve bunları uygulamadaki ayrı bir bölüme taşımasını sağlar.

Mobil

19 Ekim 2017 at 14:22

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*