Google Fotoğraflar’da özel fotoğrafları gizleme nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğrafları depolamak, saklamak istediğimizde Google Fotoğrafları gerçekten kullanışlı olduğunu biliyoruz. Özellikle Android, iPhone telefonlarda çok fazla depolama imkanı sağlayan ve fotoğrafları düzenli tutmaya yardımcı olmaktadır.

Bununla birlikte, ana albümde görünmesini istemediğimiz bazı özel fotoğraflar ve videolarımız var. Arkadaşlarımızın veya ailemizin dışında, çoğu zaman fotoğrafları kimsenin görmesini istemeyiz; dolayısıyla onları saklamak ana kaydırma özet akışından kaldıracaktır. Dolayısıyla, fotoğraflarınızı gizlemek ve onları ayrı tutmak isterseniz, bu basit yolu izleyebilir ve özel fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz.

Android, iOS ve web üzerinden özel fotoğrafları gizleme

Özel fotoğraflarınızı gizlemek için Google Fotoğraflar’ın Arşiv özelliğini kullanabilirsiniz. Özelliği, kendi özel fotoğraflarınızı ve videolarınızı ana albümden kolaylıkla ayrıştırabilen tüm Android, iOS ve web kullanıcıları için kullanılabilir.

Google Fotoğraflar’da özel fotoğrafları gizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın;

1.Adım: Bu özelliği kullanmak için Google Fotoğraflar 2.15 veya daha üzeri sürüme sahip olduğunuzdan emin olun. Bir fotoğrafı veya videoyu arşivlemek için, uygulamayı açmanız ve belirli fotoğraf veya fotoğrafları seçmeniz gerekir. Ardından, uygulamanın sol üst köşesine yerleştirilen menü düğmesine dokunmanız gerekir.

2.Adım: Menü açık olduktan sonra orada bir Arşivle seçeneği göreceksiniz. Arşivle seçeneğine dokunduktan/tıkladıktan sonra Arşivlendi! ekranını göreceksiniz. İşlemi bitirebilir veya arşivlenen fotoğrafları görüntülemek için Arşive git seçeneğine dokunabilirsiniz.

Bir fotoğrafı veya videoyu arşivledikten sonra posta albümünden kaybolacaktır. Endişelenmeyin fotoğraf silinmeyecek, sadece saklanacak. Görüntüler ve videolar arşivi daha önce atanmış herhangi bir klasöre taşınır ve istediğiniz zaman arayıp bulabilirsiniz.

Bu özellik gerçekten kullanışlıdır ve özel fotoğraflarını saklamak isteyenler için yardımcı olacaktır.

Mobil Ne & Nasıl PCsen Özel

19 Ekim 2017 at 14:12

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*