Hangi Windows 8 Tablet Satın Almalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Surface yayımlanmasından sonra, Microsoft iş ortaklarının kendi tasarım ve teknik özellikleri, Microsoft Windows 8 tableti getirdi. Uzmanlar Windows 8 tabletin üç ana türünün piyasada (Surface Pro ve Surface RT) olduğunu söylüyor. Bu yazımızda piyasada ki Windows 8 tabletin bu üç tipine bir göz atacağız. İşlem gücü, hareketliliği ve maliyet arasında bir denge, bir seçim yapmak için size yardımcı olacağını umuyorum.

Windows 8 Tablet de konuşulacak ilk şey hareketlilik faktörüdür. Ama sonra, Tabletin yoğun uygulamalar için kullanılabilir olup olmadığı tartışılır. Her insanın ihtiyacı farklı olabilir. Bunları göz önünde bulundurarak sizlere üç kategoride Windows 8 Tabletleri sunmak istedik.

Windows 8 Tablet Türleri

Şu anda Windows 8 çalışan tabletler üç kategoriye yerleştirilebilir. Onlar Windows 8 çalışırken sağladıkları işlem gücü hareketliliği ve miktarına dayalı olarak kategorize edilmiştir.

hangi windows 8 alinmali

1. Intel Core Sistemleri:

Daha fazla işlem gücü ve daha az hareketli. Microsoft Surface Pro bu kategori altında yer alıyor. İstediğiniz şeyi elde etmek için ek aygıtlar gerekebilir, daha az hareketli diyorsanız; Örneğin, fiziksel bir klavye (Surface Pro da yerleşik olan).

Masaüstü bilgisayar gibi, daha ağır işlemler, daha ağır uygulamalar vs yapacağınızı düşünüyorsanız bu kategori size göre.

2. Intel SoC:

Bu Tablet, dengeli bir kategori altına giriyor. İşlem ve hareketlilik her ikisi de biraz olsun diyenler içindir. Microsoft bu kategoriden biraz uzak kalsa da, birçok üçüncü taraf satıcılar sizin için güzel Tabletler sunar.

Tek fark işlem gücü küçük bir Intel Core Sistemleri ve hareketliliğin biraz daha fazla olması. Oyun oynamak isteyenler için ideal olduğunu söyleyebilirim. Grafik ve çizimler ile ilgili yazılım kullanıyorsanız, bir “pen or stylus” olarak adanmış giriş aygıtı kullanabilirsiniz.

3. ARM SoC:

Surface RT bu kategori altında yer alıyor. Bu kategori, son derece yüksek hareketlilik ve Intel Core Sistemleri üzerinde daha iyi bir batarya bulunmaktadır. Bu kategori müzik/video, tarama, araştırma ve daha fazlası için idealdir.

Bilgisayar/BT uzmanları üç kategoride olsa bile, Microsoft, sadece iki kategoride devam ediyor. Windows 8 Tablet konusunda yeterli bilgiye sahip olamayabiliriz. Amacımız aklınızda az da olsa bir fikir uyandırmaktı. Windows 8 Tabletleri amacınıza göre almanızı tavsiye ediyoruz.

Sonuç olarak hangi tablet alınmalı;

Ana ihtiyacınız hareketlilik ise ikinci tip ARM iyi olur. (Örnek: Surface RT)

Eğer masaüstü modu gerektiren ağır uygulamalar kullanmak istiyorsanız, Intel Core System iyi olur (Örnek: Surface Pro örnek). Tabi ki satın almak için biraz daha fazla para harcamanız gerekiyor.

Genel PC Dersleri PCsen Windows 8

09 Ocak 2013 at 09:41

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*