iCloud saklama alanını iOS’dan kolayca nasıl yönetebilirsiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefonlara olan bağımlılığın giderek artmasıyla birlikte, en büyük endişe konusu veri saklama, dosyaları ve verileri yedekleme oluşturuyor. Bundan dolayı, bulut depolama alanının son derece popüler hale gelmesi şaşırtıcı değildir. Bulu hizmetleri dosyaların ve uygulamaların güvenli bir şekilde saklanmasına yardımcı olur. Google, ortak hesap ayarları altındaki dosyaları ve telefon ayarlarını doğrudan web’den yedeklemeyi kolaylaştırıyor.

Apple, diğer taraftan, her bir cihazın yedeklemesini ayrı ve basit bir şekilde yönetmeye devam etmiştir. Bir kullanıcıya sunulan 5 GB ücretsiz iCloud depolama alanıyla, bulutta ne kadar yer kapladığını bilmeden iOS cihazınızın (iPhone, iPad, iPod touch) içeriğiyle taşınmak kolay olabilir.

iCloud yedeklemenizi nasıl yöneteceğinizi ve tüm iOS cihazlarınızdaki bulut depolama alanınızı nasıl yönetebileceğinizi göstereceğiz.

1.Adım:

Ayarlar‘ uygulamalarını açın ve en üstteki hesap ayarlarınıza ilerleyin. iOS 10’da, Apple, Apple hesaplarınızla ilgili her şeyi birleşik bir şekilde yönetmeyi basitleştirmiştir.

2.Adım:

iCloud‘ sekmesini seçin. Üst kısımda, dosya türüne göre bulut depolamasında kullanılan alanın iki kolay ayrıldığını görebilirsiniz. Sarı çubuk, uygulamalarınızın verilerini yedeklemek için ne kadar alan harcadığını gösterir.

3.Adım:

iCloud’da toplam alan ve boş alan miktarını göreceksiniz. Sonunda ‘Depolama Alanınızı Yönetme‘ seçeneği var. Bu seçeneği belirledikten sonra, iCloud’a yedeklenen iOS cihazları listelenir. Bu durumda, listelenen bir iOS cihazınız olduğunu göreceksiniz.

Aşağıda, oyun günlüklerini buluta kaydeden üçüncü taraf uygulamaları ve oyunlar ile ilgili ek veri ve belgeler bulunmaktadır. Oyunu iOS cihazınızdan kaldırdıktan sonra bile oyun ilerlemesi, Oyun Merkezi ile kesintisiz çalışırken bulut depolama birimine daima kaydedilir.

4.Adım:

Yedeğinizi yönetmek istediğiniz cihazı seçin. iPhone, iPad veya iPod touch cihazdaki tüm uygulamalardaki tüm verileri aktif olarak kaydediyor. Uygulamalardaki yedeklemeleri tek tek listeden devre dışı bırakabilir ve resimler için iCloud alanınızı kaydedebilirsiniz.

iPad iPhone iPod touch Ne & Nasıl

22 Ekim 2017 at 14:29

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*