Instagram hikayelerini bilgisayarda nasıl görebilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram rakibi olan Snapchat’ı geride bırakmak için ‘Hikayeler‘ özelliğini kullanıma sunmuştur. Hikayeler esasen, kullanıcıların 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan resim ve videolar göndermelerine olanak tanıyan bir özelliktir. Instagram’ın mobil uygulamaları için bu uygun olsa da, Instagram’ı masaüstü bilgisayarda kullananlar, bu özelliğin Instagram’ın web sitesinde henüz görünmediğini fark etmiş olabilir.

Bunun kolay bir çözümü vardır. Google Chrome‘u kullanıyorsanız, basit bir Chrome uzantısını kullanarak Instagram hikayelerini masaüstünde görüntülemek kolaydır.

Chrome IG Story olarak adlandırılan bu uzantı, arkadaşınızın Instagram hikayelerini kaynağınızın üzerinde Instagram.com masaüstü web sitesinde tıpkı mobil uygulamada göründüğü gibi enjekte eder. Instagram hikayelerini masaüstü bilgisayarda görüntülemek için Chrome IG Story’i nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Instagram hikayelerini bilgisayarda görüntüleme

1. Adım: Chrome tarayıcısı için Chrome IG Story uzantısını yükleyin.

2. Adım: Uzantı kurulduktan sonra, diğer uzantıların simgelerinin yanında bu uzantının simgesini göreceksiniz.

3. Adım: Chrome IG Story’i test etmek için Chrome tarayıcısından Instagram.com web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Artık, mobil uygulamanızda, Instagram özet akışınızın üst kısmında görünen Instagram Hikayelerini görebilirsiniz.

4. Adım: İleri ve geri gitmek için ok tuşlarını kullanın ve galeriyi kapatmak için Esc tuşuna basın. Hikayeleri indirmek için bir Instagram kullanıcısının simgesini sağ tıklayabilirsiniz.

Chrome IG Story, fotoğraf paylaşım servisinin masaüstü uygulamasında Instagram’ın Hikayeler işlevselliğini etkinleştirmek için ücretsiz bir yol sağlar.

Ayrıca, Instagram hikayelerini görüntülemeye izin vermesine rağmen bunları ‘görülen’ olarak işaretlemediğini belirtmek gerekir. Böylece hikayeyi gönderen kişi, hikayelerinin görüntülendiğini veya indirildiğini bilmeyecektir.

İnternet Ne & Nasıl PC Dersleri

28 Ekim 2017 at 16:17

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*