Instagram’a birden fazla fotoğraf ve video nasıl yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram‘a aynı anda birden fazla fotoğraf ve video yüklemek için bu rehberimiz yardımcı olacaktır. En popüler fotoğraf ve video paylaşma platformu olan Instagram hesabına tek seferde çoklu fotoğraf ve video göderme özelliği mevcuttur.

Tek tek fotoğraf veya video yüklemek, kullanıcılar için her zaman sorun teşkil etmekteydi. Şimdi Android veya iOS cihazlardaki fotoğraflarınızı veya videolarınızı tek seferde Instagram hesabınıza yükleyebilirsiniz.

Şu an itibariyle, Facebook’a ait olan Instagram uygulaması kullanıcıların aynı anda en fazla 10 fotoğraf veya video yayınlamasına imkan tanıyor. Instagram takipçileri yüklenen resimleri veya videoları tek bir yayın olarak görmektedir. Diğer resimleri görmek için sağa veya sola kaydırmak gerekir. Zaten resimleri veya videoların alt kısmında kaç tane olduğu anlaşılmaktadır.

Instagram’a tek seferde birden fazla fotoğraf ve video yükleme

1. Adım: Yapmanız gereken ilk şey, Instagram uygulamasını güncellemektir. Güncelleme yaptıktan sonra uygulamayı açın. (Yeni özellik, Instagram v10.9’un bir parçası ve hem Android hem de iOS‘da bulunuyor.)

2. Adım: Fotoğraf eklemek için ‘+’ simgesine basın. Bu galerideki resimleri açar ve varsayılan olarak ilk resmi seçer.

3. Adım: Seçilen resmin sağ alt köşesindeki çoklu fotoğraf simgesini seçin. Bu simge, Boomerang videolarının ve Düzen simgelerinin sağ tarafında yer alır.

4. Adım: Yüklemek istediğiniz fotoğrafları veya videoları seçin.

5. Adım: Fotoğrafları düzenlemek için ‘İleri’ye basın. Seçilen tüm fotoğraflar bunu yaparken bir film şeridi gibi görünecektir.

6. Adım: Resmi silmek veya konumunu değiştirmek için bir resme uzun basın. İkincisini sürükleyip bırakmak istediğiniz yere sürükleyerek yapabilirsiniz.

7. Adım: Albümünüzde uygulamak istediğiniz filtreyi seçin ve ileriye dokunun.

8. Adım: İsterseniz bir başlık ekleyin ve ‘Paylaş’ düğmesine basın.

Albümünüz paylaşılacak ve tüm fotoğraflar takipçilerinize tek bir yayın olarak görünecektir. Tüm yazıları beğenme veya yorum yapma seçeneği vardır. Bir fotoğraf albümü yayınlarken, resimleri seçtiğiniz sırada istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, ancak tek tek fotoğraflara filtre ekleyemezsiniz. Kullanılan tüm görüntüler için bir filtre seçmeniz gerekiyor. Ayrıca, şu andan itibaren Instagram bu özellik için yalnızca kare görüntüler veya videolar kullanıyor.

Etiketler:

Mobil Ne & Nasıl PCsen

25 Ekim 2017 at 16:31

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*