Instagram’da birisinin beni engellediğini nasıl öğrenirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Intagram’da beni kim engellemiş diye merak ediyorsanız, bu yazımızda bulacaksınız. Instagram ve diğer sosyal ağ platformları kullanıcıların insanları engellemesine izin veren bir özellik içerir. Bir kişiyi engellediğinizde, yayınlarınızı ve güncellemelerinizi göremez. Aynı durum karşı taraf içinde geçerlidir. Eğer, başkası tarafından engellenediyseniz, sizde o kullanıcının paylaşımlarını göremezsiniz.

Herhangi bir sebepten dolayı bu özellik kullanılmaktadır. Instagram kullanıcıları rahatsız edilmediği sürece, paylaşımları engelleme gereksinimi duymaz. Elbette bunları herkese açık profil kullananlar için söylüyorum. Ancak, özel resimlerini sadece görmesini istediği insanlar için, Instagram kullananlar da vardır.

Bir çok kullanıcıdan etkileşim halinde olabilirsiniz. Etkileşimde olduğunuz bir kişinin paylaşımlarını görmemeye başladıysanız, o zaman bir sorun var demektir. Instagram’da birisi tarafından engellendiğini düşünüyorsanız, bunu öğrenmek için ne yapabilirsiniz?

Instagram’da kim engellemiş öğrenmek için herhalde bu iki basit adım yeterli olacaktır:

1. Adım: Bu adımda, herkese açık kullanıcı ile özel kullanıcı arasındaki farkı belirtmek istiyorum. Eğer, bu konuda yeteri kadar bilginiz varsa, ikinci adıma geçebilirsiniz.

Instagram uygulamasına gidin ve kişinin profil adını bulmayı deneyin. İki durumla karşılaşabilirsiniz:

1-Hesap herkese açıksa, normal arama ile profili bulabileceksiniz. Bununla birlikte, profiline gittiğinizde, o kişiden gelen toplam yayın sayısını görürsünüz. Aynı zamanda, profil üzerinde fotoğraf veya video henüz yok yazıyorsa, bu kullanıcının paylaşımlarını görmeniz mümkün değil.

2-Özel bir hesap için, normal aramayla profili bulamazsınız. İlgili kişi ile bir yazı yayınlayan başka bir arkadaşınızın profilini bulmak zorunda kalacaksınız.

2. Adım: Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini bulun ve Takip Et düğmesine tıklayın. Eğer o kullanıcı sizi engellediyse, takip etmenize izin verilmeyecektir. İzleme seçeneğine dokunmaya çalışsanız bile, hiçbir şey olmaz. Takip Et butonuna kaç kere dokunduğunuzun önemi yoktur, takip seçeneğine dönerseniz.

İkinci adımda yapacaklarınız, birisinin sizi engelleyip engellemediğinden emin olmak için yeterlidir.

Etiketler:

İnternet Ne & Nasıl

30 Ekim 2017 at 09:18

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*