IObit Malware Fighter İle Zararlı Yazılımlara Karşı Koruma Sağlayın

Sponsorlu Bağlantılar

Zararlı yazılımlardan korunmak için pek çok yol vardır. Ancak tam anlamı ile güvende kalmak için kaliteli programlar kullanmakta fayda vardır. Çünkü ücretsiz güvenlik programları bile sisteme zarar veren araçlar içermektedir. Casus yazılım, zararlı yazılımlardan korunmanın en iyi yolu antivirüs programları ile birlikte zararlı yazılım algılama ve kaldırma programları kullanmaktır.

iobit-malware-fighter-ile-zararli-yazilimlara-karsi-koruma-saglayin

IObit Malware Fighter

IObit Malware Fighter, siz farkında olmadan bilgisayara sızmaya çalışan kötü amaçlı ve zararlı yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için yardımcı olan ücretsiz ve Türkçe program. Bir bilgisayar internete bağlandı andan itibaren tehlikededir. Özellikle bir program, oyun veya uygulama dosyasını indirdiğimiz zaman, bu dosyalarla birlikte zararlı yazılımlarda yüklenebilir. Bu casus yazılımlar siz farkında olmadan kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışır. Peki ne yapmalı?

Maddi durumunuz yeterli ise kesinlikle bir antivirüs programı kullanın. Antivirüs programı kullansanız bile IObit Malware Fighter veya benzeri casus yazılım algılama ve temizleme programlarını takviye olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her geçen gün yeni tehditler ortaya çıkmaktadır ve bir çok antivirüs programı kendi veritabanında bunları tespit eden geliştirmeler yapmaktadır. Peki ne kadar yeterli olabilir? Bu mümkün değil dersek yanlış olmaz. Çünkü her tehdit algılanıp, buna karşı önlem alıp kullanıcılara ulaştırılması elbette zaman alır. Bu ara zamanda işte güvende olamıyoruz. Zaten antivirüs programları tam anlamı ile güven sunmamaktadır.

iobit-malware-fighter-ile-zararli-yazilimlara-karsi-koruma-saglayin-1

Özellikle internetten indirilen bir program veya oyun kurulumu sırasında farkında olmadan arka planda zararlı yazılımlar yüklenebiliyor. Hatta pek çok kurulumda araç çubuğu, eklenti, arama motoru kurulumları ile ilgili seçenekler yer almaktadır. Kurulum sırasında bunlara dikkat edilmediği an bilgisayarınıza bulaşmış olacaktır. Bazı araç çubukları ve eklentileri kaldırmak tam bir kabusa dönebiliyor. Bunun için kesinlikle yardımcı bir program kullanmalısınız. IObit Malware Fighter yazılımı tam da bu sıkıntılar için tasarlanmıştır. Daha önceden bilgisayarınıza bir casus yazılım, solucan veya zararlı yazılım yüklendiyse tarama yaparak tespit eder ve kaldırmanız için seçenek sunar.

Antivirüs, zararlı yazılım tespit etme gibi güvenlik programlarında her zaman buna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Gerçek zamanlı koruma sağlıyor mu, sağlamıyor mu? Gerçek zamanlı koruma içermeyen yazılımlar ancak zararlı yazılımlar bulaştıktan sonra işe yarar. Bu durumun pekte faydalı olmadığının farkındasınızdır. IObit Malware Fighter gerçek zamanlı koruma sağlayarak, internette bir işlem yaptığınız sırada bilgisayara sızmaya çalışan casus yazılımları algılar ve bilgisayara bulaşmasını engeller.

IObit Malware Fighter endişe verici çevrimiçi tehditleri ve enfeksiyonları algılar ve kaldırır. Gerçek zamanlı olarak potansiyel zararlı davranışlardan tarayıcıyı koruyan gelişmiş bir malware (zararlı yazılımları) temizleme ve tarayıcı güvenliği için bir araçtır. Kullanıcılara daha kapsamlı bir anti-malware ve anti-spyware güvenlik çözümü sunmak için dünyanın önde gelen Bitdefender anti-virüs motoru ile birleştirilmiştir. En son geliştirilen motorları ile daha derinden ve verimli bir şekilde çeşitli potansiyel spyware, adware, trojan, keylogger, bot, worm ve hijacker tehlikeleri kaldırmayı sağlar ve Windows 10’da iyi çalışır.

iobit-malware-fighter-ile-zararli-yazilimlara-karsi-koruma-saglayin-2

200 milyondan fazla tehditleri algılamak için veritabanı güncellemesi yapmanızı ister. Güncel veritabanını yükleyerek neredeyse tüm zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayabilirsiniz. Sizler için faydalı olacağını düşündüğüm programlardan biridir.

Tarama yaparken kaldırma işlemleri ile ilgili sistem tepsisinde bilgilendirme penceresi çıkarır. Tarama yapmadan önce tüm tarayıcıları kapatmanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Tarama bittikten sonra tespit edilen tehditleri listeleyecektir. Kaldır düğmesine tıklayarak tehditleri ortadan kaldırabilirsiniz.

IObit Malware Fighter ücretsiz indir

IObit Malware Fighter ücretsiz bir programdır ve bu nedenle arayüzünde reklamlar içermektedir. Türkçe dil desteğinin olması sizler için baya yardımcı olacaktır. IObit Malware Fighter programını buradan indirebilirsiniz.

Tavsiye: IObit Malware Fighter kurulum sırasında bile diğer programlarından yüklemektedir. Bu durumu göz önünde bulundurarak kurulum adımlarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Ücretsiz

12 Ekim 2016 at 17:31

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*