iOS sisteminden Android sisteme nasıl geçilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefon kullanıcılarının Android’i sevmelerinin bir çok nedenir vardır. En önemlisi ise, işletim sistemini kendi tercihlerine göre özelleştirme seçeneği sunmasıdır. Apple ve iOS, maalesef herhangi bir özelleştirme önermezler. Bundan dolayı, Apple kullanıcıları iPhone kullanmak yerine Android cihazlarını kullanmayı tercih ediyor.

iOS sisteminden Android sisteme geçiş yapmak istiyorsanız, verilerinizin aktarımını doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Bu yazımızda, iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırmak amacıyla izleyeceğiniz yol hakkında bilgi hazırladık.

iOS sisteminden Android sisteme nasıl geçilir

iOS sisteminden Android sisteme geçiş yapmak isteyenler için yardımcı olacak bilgiler.

iOS’tan Android’e geçiş yapmak için aktarma yapın

Bir Apple cihazından Android’e geçmek o kadar da kolay değildir. Verilerin çoğu, ekosistemle sınırlı tutulur ve içeriğinizin herhangi birinin aktarılması için tek seçenek bulut depolama ya da manuel aktarımdır.

Sizde iOS’tan Android’e geçmek istiyorsanız, iPhone’daki tüm verilerinizi yeni bir Android telefona aktarmanın bir kaç yolu vardır.

Rehberdeki kişileri aktarma

Tüm kişileriniz otomatik olarak bulut depolama sistemleri ile senkronize edilir. Dolayısıyla, numaralarınızı iPhone’unuzdan yeni Android telefonunuza aktarmanız, herhangi bir kablo veya kopyalama ve yapıştırma yordamına ihtiyaç duymaz.

Yapmanız gereken tek şey, Google hesabınızı iPhone’unuza eklemek ve tüm kişileri Google’ın bulutuna yedeklemek için ayarları açmaktır. Android telefonunuza bir daha giriş yaptığınızda, tüm kişileriniz senkronize edilecek.

Mesajları aktarma

iPhone’daki mesajlarınız da yedeklenebilir. Uçak modundayken iPhone’unuzu iTunes’a bağlayın ve şifrelenmemiş bir yedek oluşturun. Yedekleme işlemi yapıldıktan sonra, yedekleme verilerinizi Android telefonunuza kopyalamak için talimatları izleyin.

iSMS2droid uygulaması iPhone telefondaki mesajları ve çağrı günlüğünün yedeğini tanır ve Android telefonunuza yüklemeyi sağlar.

Fotoğrafları aktarma

Verilerinizi yedeklerken en değerli anlarınızın olduğu fotoğraflar, listenin başında gelir. Fotoğraflarınızın yeni cihazda hala kullanılabildiğinden emin olmak için, Google Fotoğraflar uygulamasını iOS cihazınıza indirin ve tüm fotoğrafları yedeklemeyi etkinleştirin.

Yeni Android cihazınızda zaten yüklü Fotoğraflar uygulaması var. Tek yapmanız gereken, hesabınıza giriş yapmak ve tüm resimlerinizi bulut deposunda kolayca bulmak ve Android telefona yüklemek.

iTunes’dan satın alınan müzikleri aktarma

iTunes’dan satın aldığınız müzikler, Android için Apple Music uygulaması aracılığıyla yeni Android cihazınızdan kolayca erişebilirsiniz. Apple hesabınıza giriş yapın ve tüm müzik alımlarınızı diğer platformlardan geri almadan görün.

Müzik akışı alışkanlığınız varsa, Play Store’da aynı uygulamalar kullanılabilir.

Etiketler:

, , , ,

Android iPhone Ne & Nasıl PCsen Özel

22 Ekim 2017 at 13:57

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*