iOS’tan Android’e Geçişi Kolaylaştırmanın 4 Yolu

Sponsorlu Bağlantılar

iOS kullanmaktan bıktınız mı ve bir Android telefona geçmek için sabırsızlanıyor musunuz? Sistemleri değiştirirken, iOS sistemdeki hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olun. iOS’tan Android’e geçiş yapan çoğu insan, tüm verileri aktarma konusunda sorun yaşıyor. Bu son derece rekabetçi platformlar arasındaki geçiş, göründüğü kadar basit değildir.

Bu yazımızda iOS’tan Android’e geçiş yapmayı kolaylaştıran 4 basit yolu göstereceğiz. Geçiş yapmayı zorlaştıran etken veri aktarımıdır. iPhone’daki verileri Android’e aktarmak için doğru araçları ve yöntemleri kullandığınız zaman her şey daha kolay olacaktır.

Bununla birlikte, kolay bir şekilde verilerinizi iOS sistemden Android sistemine aktarmanın birçok yolu vardır. iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştıracak en yaygın yollardan 4’üne hemen başlayalım.

Telefon rehberindeki kişileri aktarma

Android cihazlarda, Google hesaplarını kişileri ve takvimleri aktarmak kullanılan en ideal ve kolay yoldur. Dolayısıyla, kişilerinizi ve takvimlerinizi aktarmak istiyorsanız, Google hesabınızın iOS cihazınızla senkronize etmek gerekir. Bunun için Ayarlar> Mail, Kişiler, Takvimler> Hesap ekle’ye gidin ve Gmail hesabınızı ekleyin. Bunu el ile iTunes uygulaması aracılığıyla da yapabilirsiniz. iOS cihazınızı takın, iTunes’u açın ve Kişileri Eşitle’yi tıklayın ve Google Kişileri’ni seçin. Bu, kişilerinizi ve takvimlerinizi otomatik olarak Android Google Cloud’unuza aktaracaktır.

iPhone üzerinde Gmail hesabına telefon rehberinizdeki kişileri aktardıktan sonra, tek yapmanız gereken Android cihazda aynı Gmail hesabı açmak ve telefon rehberinde kişileri görüntüleme seçeneği olarak Google yani Gmail’i seçmektir. Böylece, iPhone telefon rehberinizdeki kişileri kolayca Android telefona aktarmış olacaksınız.

Fotoğraf, video, müzik gibi medya dosyaları aktarma

Çoğu kişi, OS platformlarını değiştirdiklerinde fotoğraflarına, müziklerine ve videolarına ihtiyaç duyar. Yapabileceğiniz şey, iOS’unuzdaki Google Fotoğraflar uygulamasını edinmek ve Google Hesabınıza giriş yapmaktır. Ayarlar bölümündeki ‘Yedekle ve Senkronize Et’ seçeneğini bulun ve yedekleme seçeneğini etkinleştirin. Fotoğraflarınız çevrimiçi olarak kaydedilecek ve bunlara Android cihazınızda erişebilirsiniz.

Android’in sağladığı iTunes eşdeğeri Google Play Müzik uygulamasıdır. Bu uygulama, müziklerinizi bir iOS cihazından Android cihaza aktarmanıza yardımcı olabilir. Windows veya MAC bilgisayarınıza bu uygulamayı yükleyin (Chrome için Google Play Müzik uzantısını da yükleyebilirsiniz) ve tüm müziklerinizi Android cihazınıza aktarmanız için Play Müzik uygulamasını iTunes’a yöneltmeniz gerekir.

Ayrıca iTunes’dan satın aldığınız müzikleri aktarmak için, Android için Apple Music uygulamasını yüklemektir. Apple hesabınıza giriş yapın ve tüm müzik alımlarınızı diğer platformlardan geri almadan görün.

E-postaları ve mesajları aktarma

E-postalar için, Android uygulamasındaki tüm önceki e-postalarınıza erişmek için bir Gmail uygulamasına ve bir hesaba ihtiyacınız vardır. Bir Gmail hesabınız yoksa, eski e-posta adresinizi destekleyen ve oturum açacak başka bir e-posta uygulaması indirmeniz gerekir.

SMS mesajlarınız için, iSMS2droid – iPhone SMS Import gibi bir hizmet kullanmanız gerekecek. Bu hizmet yalnızca kısa mesajlarınızı iMesajlarınızdan değil de iOS’larınızdan aktaracaktır.

Yer işaretlerini aktarma

iOS’ta Safari’yi kullanırken favori web sitelerinizi ve platformlarınızı kaydetmek için ‘Yer İşareti’ seçeneğini kullandığınızdan emin olun. Safari’yi iOS ayarlarında iCloud ile senkronize edecek şekilde ayarlayın ve bilgisayarda iCloud’u açın ve yer imleri seçeneğini tıklayın ve senkronize et’i tıklayın. Android cihazınızda kullanıyorsanız Google Chrome’un PC’nizde olması gerekir. Android cihazınızda Firefox kullanıyorsanız, Firefox’u bilgisayarınıza indirin.

Yalnızca, iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırmanın yollarına değinmek istedik. Sizin uyguladığınız daha farklı ve kolay bir yol varsa, yorumlarınızla belirtin. Yukarıda bahsedilen yollarla, bir iOS’tan Android cihaza geçişi nispeten kolay ve verimli hale getirilir. Tüm dosyalarınızı kolayca Android’e taşıyabilir ve farklı bir arayüzle aynı deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

Android iPhone PCsen

23 Ekim 2017 at 12:23

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*