iPhone ve iPad’de GIF resimler nasıl kaydedilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Apple, geçen yıl iOS 10’u piyasaya çıkardığında, özellikle Fotoğraflar uygulamasında bir sürü iyileştirme ile gelmişti. Örneğin, GIF’leri kaydedebilir ancak onları oynatamazsınız. Dropbox gibi üçüncü taraf uygulamalar, GIF’leri kaydetmenize izin verse de, iPhone telefonda bu özelliğin olmaması iyi bir durum değildi. Bununla birlikte Apple, iOS 11 ile bu sorunu düzeltti. Yani, iPhone veya iPad’e GIF’ler kaydedilebilir, indirilebilir ve cihazda oynatabilirsiniz.

GIF’ler artık tüm sosyal medya ve anlık ileti uygulamaları ile kullanılabilir olsa da, bunları telefonda saklamak daha iyidir. Bu sayede, daha önceden hoşunuza giden bir GIF’i bulmaktan kurtulmuş olacaksınız. Ailenize veya arkadaşlarınıza iPhone’a kaydettiğiniz GIF’leri kolayca gösterebilirsiniz.

iOS 11’de, tüm GIF’lerin kaydedilebileceği yeni bir animasyonlu albüm var. Onları nasıl kaydedebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

iPhone ve iPad’de GIF kaydetme

Hareketli GIF resimleri iPhone veya iPad cihazlara kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Adım:

Kaydetmek istediğiniz GIF resimleri bulun. Doğrudan Facebook’ta veya giphy.com sitesinden de olabilir.

2. Adım:

Seçenekleri görmek için GIF üzerine dokunun ve basılı tutun.

3. Adım:

Resmi veya görüntüyü kaydet seçeneğine dokunun.

4. Adım:

Google Fotoğraflar’ı açın ve GIF resimlerin olduğu klasöre dokunun.

5. Adım:

GIF resimler ne yazık ki üçüncü taraf fotoğraf uygulamalarında oynanacaktır. Yerli iPhone Fotoğraflar uygulamasında hala hareketsiz görüntü olarak görünür.

iPad iPhone Ne & Nasıl

19 Ekim 2017 at 17:45

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*